مشتی از خاک مجاز
 
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

سئوالات نهایی درس نظریه های ارتباطات با پاسخ - کتاب سورین و تانکارد ترجمه دکتر دهقان - توجه داشته باشید این کتاب از منابع کارشناسی ارشد و دکتری در رشته علوم ارتباطات اجتماعی است.

- درک ما از چگونگی جریان امور به نظر مک لین چه نامیده می شود ؟

الف) فولکور                   ب) عقل متعارف                              ج) نظریه                         د) فرضیه  

‏- هدف نظریه ارتباطی چیست ؟

الف) بهسازی درک ما از فرآیند ارتباط جمعی              ب) اعتقاد و پایبندی به گزاره های نظریه علمی

ج) قرار گرفتن در موقعیت بهتر                                                  د) اقناع بیشتر مخاطبان


ادامه مطلب
[ دوشنبه 29 فروردین1390 ] [ 8 ] [ شفیع بهرامیان ]

 برای مشاهده پاسخنامه 436 سئوال تستی کتاب نظریه های ارتباطات سورین و تانکارد با ترجمه دکتر دهقان می توانید بر روی لینک زیر کلیک فرمایید. گفتنی است حدود 50 درصد سئوالات امتحانی از این مجموعه خواهد بود.

                                                  پاسخ نامه با فرمت word

                                     http://shafi.persiangig.com/shaho.jpg  

[ یکشنبه 28 فروردین1390 ] [ 10 ] [ شفیع بهرامیان ]
[ یکشنبه 28 فروردین1390 ] [ 10 ] [ شفیع بهرامیان ]
[ یکشنبه 28 فروردین1390 ] [ 10 ] [ شفیع بهرامیان ]
[ یکشنبه 28 فروردین1390 ] [ 10 ] [ شفیع بهرامیان ]

مرد هر روز دیر سر کار حاضر می شد، وقتی می گفتند : چرا دیر می آیی؟
جواب می داد: یک ساعت بیشتر می خوابم تا انرژی زیادتری برای کار کردن داشته باشم،
برای آن یک ساعت هم که پول نمی گیرم !
یک روز رئیس او را خواست و برای آخرین بار اخطار کرد که دیگر دیر سر کار نیاید...
____________________________
مرد هر وقت مطلب آماده برای تدریس نداشت به رئیس آموزشگاه زنگ می زد تا شاگرد ها
آن روز برای کلاس نیایند و وقتشان تلف نشود !
یک روز از پچ پچ های همکارانش فهمید ممکن است برای ترم بعد دعوت به کار نشود...

_______________________________
مرد هر زمان نمی توانست کار مشتری را با دقت و کیفیت ، در زمانی که آنها می خواهند
تحویل دهد، سفارش را قبول نمی کرد و عذر می خواست !
یک روز فهمید مشتریان ش بسیار کمتر شده اند ...
________________________________
مرد نشسته بود. دستی به موهای بلند و کم پشتش می کشید .
به فکر فرو رفت ... باید کاری می کرد. باید خودش را اصلاح می کرد !
ناگهان فکری به ذهنش رسید. او می توانست بازیگر باشد :


www.sohagroup.com

از فردا صبح ، مرد ه ر روز به موقع سرکارش حاضر می شد، کلاسهایش را مرتب تشکیل می داد، و همه ی سفارشات مشتریانش را قبول می کرد!
او هر روز دو ساعت سر کار چرت می زد!
وقتی برای تدریس آماده نبود در کلاس راه می رفت، دستهایش را به هم می مالید و با اعتماد به نفس بالا می گفت: خوب بچه ها درس جلسه ی قبل را مرور می کنیم !!!
سفارش های مشتریانش را قبول می کرد اما زمان تحویل بهانه های مختلفی می آورد تا کار را دیرتر تحویل دهد: تا حالا چند بار مادرش مرده بود، دو سه بار پدرش را به خاک سپرده بود و ده ها بار به خواستگاری رفته بود...
_______________________________
حالا رئیس او خوشحال است که او را آدم کرده ، مدیر آموزشگاه راضی است که استاد کلاسش منظم شده و مشتریانش مثل روزهای اول زیاد شده اند!
اما او دیگر با خودش «صادق » نیست.
او الان یک بازیگر است!
این حکایت امروزین ماست

[ یکشنبه 28 فروردین1390 ] [ 0 ] [ شفیع بهرامیان ]

     دارم امتحان می دم تو دانشگاه ارومیه.امتحان نیمه متمرکز مثلا دکتری...حدود ۴۰۰۰ شرکت کننده....تنها ۵ نفر ارتباطات بودند.... وای چقدر سخت بود امتحان زبانش...از تافل قطعا سخت تر و بدتر... خدا بخیر کنه... حالا بعد از ظهر ساعت ۱۵ و ۳۰ امتحان روش تحقیق و آمار و نظریه های ارتباطی داریم... ببینم اون چی می شه.... صبح ۴ ساعت بود.... بعد ازظهر دیگه نمی دونم چند ساعته!!!!

سئوالات آمار و روش تحقیق تقریبا استاندارد بود اما سئوالات نظریه های فرهنگ و ارتباطات یه سری مشکل داشت...مثلا گویا طراح با "هارولد اینس" عقد اخوتی داشت که 4 سئوال تنها از نظریات ایشون  داده بود یا طراح یادش رفته بود رایزمن دوره اول تاریخ بشری را دوره" سنت راهبر" نامیده نه دوره " راهبر" خالی..... حالا بماند نظریات مربوط به جامعه شبکه ای و حوزه عمومی و اینا.....
حاشیه ها هم جالب بود... پدری و پسری ( استاد معین فر و سجادش ) با هم تو یه رشته امتحان می دادند....
خلاصه همه آمده بودند ..استاد فداکار..خلیل زاده...مصطفوی...قادری و....محمودی و...
و جالب تر سه تن از دانشجویان سابقم ( عباس پور، خدائی و پوریا عبداله زاده ) که دوش به دوش استاد دیروزشون امتحان دکترا می دادند و چه بسا از او هم جلو بزنن!!!
فقط نمی دونم این سئوالهای استعداد و هوش و زبان را چگونه اصلاح می کنن؟؟ از طرفی هم خوشحالم که سئوالات تقریبا تستی چهار جوابی شده بود... نمی دونم چرا با تستی ها راحت ترم و فکر کنم دخالت مصحح به صفر می رسه و هرکی قبول بشه می شه...
بهرحال خیلی خوب بود.... یا امسال یا سال آینده یا اون یکی سال.... چه فرق می کنه؟؟؟ استاد معین فر با بچش که اندازه منه اومده بود امتحان بده!!! من چرا زودی دلسرد بشم؟؟ اگه امسال نشه سال آینده حتما می شه... دلیلش را بعدا خواهم گفت...
[ پنجشنبه 25 فروردین1390 ] [ 14 ] [ شفیع بهرامیان ]
امشب ( سه شنبه ) قراره در یکی از گزارشهای بخش خبری ساعت 22.45 شبکه استانی آذربایجان غربی به عنوان کارشناس ارتباطات در رابطه با راههای احیا کردن قصه های فولکلور از طریق رسانه ملی، چند ثانیه ای حرف بزنم....
تعجب نکنید!! وقتی در یک گزارش 3 دقیقه ای 4 مصاحبه و 4 کارشناس حرف بزنن و تازه کلی هم گزارشگر به همراه تصاویر،روایتهای خودشو داشته باشه  و از همه مهم تر گزارشگر زن باشه و هوای کارشناسان زن را بیشتر داشته باشه!! به یک کارشناس ارتباطات بیش از همین چند ثانیه مگه وقتی می رسه؟!!!! هرچند که من بیش از 10 ( دقیقه)  حرف زده بودم؟؟؟
مهم تجربه اوله.............. این مهمه.

[ سه شنبه 23 فروردین1390 ] [ 20 ] [ شفیع بهرامیان ]

امروزه بسیاری از مدیران در شروع سال از واحدها و معاونتهای متبوع خود می خواهند که اهداف، ماموریتها، برنامه ها و حتی زمان بندی و بودجه احتمالی مورد نیاز واحد خود را تدوین و احصا نموده و در اختیار آنان قرار دهند.

متاسفانه گرچه چندین عنوان کتاب در رابطه با برنامه ریزی در روابط عمومی، اقتباس و یا ترجمه شده است اما در هیچکدام یک نمونه ساده بومی قابل اجرا برای کمک به دست اندرکاران این حرفه در ایران پیش بینی نشده. به زعم نگارنده فایل زیر می تواند تا حدی این نیاز روابط عمومی واحدهای کوچک و میانه را برآورده کند.

برنامه ریزی سال 90 روابط عمومی ( نمونه موردی)

[ سه شنبه 23 فروردین1390 ] [ 11 ] [ شفیع بهرامیان ]
شما در يك شب طوفاني سرد در حال رانندگي از خياباني هستيد. از جلوي يك ايستگاه اتوبوس در حال عبور كردن هستيد. سه نفر داخل ايستگاه منتظر اتوبوس هستند.

يك پيرزن كه در حال مرگ است. يك پزشك كه قبلاً جان شما را نجات داده است. يك خانم/آقا كه در روياهايتان خيال ازدواج با او را داريد. شما مي‌توانيد تنها يكي از اين سه نفر را براي سوار نمودن بر گزينيد. كداميك را انتخاب خواهيد كرد؟ دليل خود را بطور كامل شرح دهيد:

پيش از اينكه ادامه حكايت را بخوانيد شما نيز كمي فكر كنيد ....


ادامه مطلب
[ دوشنبه 22 فروردین1390 ] [ 12 ] [ شفیع بهرامیان ]

آموزگارى تصمیم گرفت که از دانش‌آموزان کلاسش به شیوه جالبى قدردانى کند. او دانش‌آموزان را یکى‌یکى به جلوى کلاس می‌آورد و چگونگى اثرگذارى آن‌ها بر خودش را بازگو می‌کرد. آن گاه به سینه هر یک از آنان روبانى آبى رنگ می‌زد که روى آن با حروف طلایى نوشته شده بود:
                                                « من آدم تاثیرگذارى هستم.»
 سپس آموزگار تصمیم گرفت که پروژه‌اى براى کلاس تعریف کند تا ببیند این کار از لحاظ پذیرش اجتماعى چه اثرى خواهد داشت. آموزگار به هر دانش‌آموز سه روبان آبى اضافى داد و از آن‌ها خواست که در بیرون از مدرسه همین مراسم قدردانى را گسترش داده و نتایج کار را دنبال کنند و ببینند چه کسى از چه کسى قدردانى کرده است و پس از یک هفته گزارش کارشان را به کلاس ارائه نمایند.
یکى از بچه‌ها به سراغ یکى از مدیران جوان شرکتى که در نزدیکى مدرسه بود رفت و از او به خاطر کمکى که در برنامه‌ریزى شغلى به وى کرده بود قدردانى کرد و یکى از روبان‌هاى آبى را به پیراهنش زد. و دو روبان دیگر را به او داد و گفت:
ما در حال انجام یک پروژه هستیم و از شما خواهش می‌کنم از اتاقتان بیرون بروید، کسى را پیدا کنید و از او با نصب روبان آبى به سینه‌اش قدردانى کنید. مدیر جوان چند ساعت بعد به دفتر رییسش که به بدرفتارى با کارمندان زیر دستش شهرت داشت رفت و به او گفت که صمیمانه او را به خاطر نبوغ کاری‌اش تحسین می‌کند.
رییس ابتدا خیلى متعجب شد آن گاه مدیر جوانش از او اجازه گرفت که اگر روبان آبى را می‌پذیرد به او اجازه دهد تا آن را بر روى سینه‌اش بچسباند. رییس گفت: البته که می‌پذیرم. مدیر جوان یکى از روبان‌هاى آبى را روى یقه کت رییسش، درست بالاى قلب او، چسباند و سپس آخرین روبان را به او داد و گفت:
لطفاً این روبان اضافى را بگیرید و به همین ترتیب از فرد دیگرى قدردانى کنید. مدیر جوان به رییسش گفت پسر جوانى که این روبان آبى را به من داد گفت که در حال انجام یک پروژه درسى است و آن‌ها می‌خواهند این مراسم روبان زنى را گسترش دهند و ببینند چه اثرى روى مردم می‌گذارد.
آن شب، رییس شرکت به خانه آمد و در کنار پسر ١۴ ساله‌اش نشست و به او گفت: امروز یک اتفاق باور نکردنى براى من افتاد. من دردفترم بودم که یکى از کارمندانم وارد شد و به من گفت که مرا تحسین می‌کند و به خاطر نبوغ کاری‌ام، روبانى آبى به من داد.
می‌توانى تصور کنی؟ او فکر می‌کند که من یک نابغه هستم! او سپس آن روبان آبى را به سینه‌ام چسباند که روى آن نوشته شده بود:
                                                     «من آدم تاثیرگذارى هستم.»
 سپس ادامه داد: او به من یک روبان اضافى هم داد و از من خواست به وسیله آن از کس دیگرى قدردانى کنم. هنگامى که داشتم به سمت خانه می‌آمدم، به این فکر می‌کردم که این روبان را به چه کسى بدهم و به فکر تو افتادم. من می‌خواهم از تو قدردانى کنم.
مشغله کارى من بسیار زیاد است و وقتى شب‌ها به خانه می‌آیم توجه زیادى به تو نمی‌کنم. من به خاطر نمرات درسی‌ات که زیاد خوب نیستند و به خاطر اتاق خوابت که همیشه نامرتب و کثیف است، سر تو فریاد می‌کشم. امّا امشب، می‌خواهم کنارت بنشینم و به تو بگویم که چقدر برایم عزیزى و مى‌خواهم بدانى که تو بر روى زندگى من تاثیرگذار بوده‌اى.
تو در کنار مادرت، مهم‌ترین افراد در زندگى من هستید. تو فرزند خیلى خوبى هستى و من دوستت دارم. آن گاه روبان آبى را به پسرش داد. پسر که کاملاً شگفت زده شده بود به گریه افتاد. نمی‌توانست جلوى گریه‌اش را بگیرد. تمام بدنش می‌لرزید. او به پدرش نگاه کرد و با صداى لرزان گفت:
« پدر، امشب قبل از این که به خانه بیایى، من در اتاقم نشسته بودم و نامه‌اى براى تو و مامان نوشتم و برایتان توضیح دادم که چرا به زندگیم خاتمه دادم و از شما خواستم مرا ببخشید.»
من می‌خواستم به همین زودی ها خودکشى کنم. من اصلاً فکر نمی‌کردم که وجود من برایتان اهمیتى داشته باشد. نامه‌ام بالا در اتاقم است.  پدرش از پله‌ها بالا رفت و نامه پرسوز و گداز پسرش را پیدا کرد. فردا که رییس به اداره آمد، آدم دیگرى شده بود. او دیگر سر کارمندان غر نمی‌زد و طورى رفتار می‌کرد که همه کارمندان بفهمند که چقدر بر روى او تاثیرگذار بوده‌اند.
مدیر جوان به بسیارى از نوجوانان دیگر در برنامه‌ریزى شغلى کمک کرد... یکى از آن‌ها پسر رییسش بود و همیشه به آن‌ها می‌گفت که آن‌ها در زندگى او تاثیرگذار بوده‌اند. و به علاوه، بچه‌هاى کلاس ، درس با ارزشى آموختند:
                               « انسان در هر شرایط و وضعیتى می‌تواند تاثیرگذار باشد. » همین امروز از کسانی که بر زندگی شما تاثیر مثبت گذاشته‌اند قدردانی کنید. یادتان نرود که روبان آبی را از طریق ایمیل هم می‌توان فرستاد! 

راستی من را از روبان آبی خود بی نصیب نسازید....

[ شنبه 20 فروردین1390 ] [ 8 ] [ شفیع بهرامیان ]

مدیرکل امور آموزشی وزارت علوم در واکنش به تعطیلی زودهنگام کلاسهای درس در آستانه نوروز 90 و برگزاری دیرهنگام کلاسها پس از تعطیلات گفت: به هیچ عنوان تعطیلات غیررسمی کلاسهای دانشگاهی را تأیید نمی‌کنیم و شروع به کار کلاسها از 14 فروردین ماه قطعی است.
سعید قدیمی در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره گفت: اعضای هیئت علمی که کلاسهایشان در آستانه تعطیلات نوروزی به طور زودهنگام تعطیل شده است باید کلاس جبرانی برگزار کنند چرا که سقف ساعات موظف تحت هیچ شرایطی نباید کم شود. 

**  نوشداروی بعد از مرگ سهراب؟!!! بهتر نبود این افاضات را ایشون در ماه اسفند می فرمودن؟؟؟** 


ادامه مطلب
[ یکشنبه 14 فروردین1390 ] [ 8 ] [ شفیع بهرامیان ]
بخاطر مطلبی تحت عنوان " آگهی درگذشت خودم در سانحه تصادف" که برای یادآوری یک قول و تعهد عمل نکرده از جانب برادر عزیزم "امید "  در این وبلاگ درج شده بود و مایه تکدر خاطر بسیاری از دوستان گرامیم شد جز "معذرت عمیق و خالصانه" حرف دیگری برای گفتن ندارم....
 


                   ******************************************************************************

                                                           دوست یا دشمن؟ مسئله این است

مارها قورباغه ها را مي خوردند و قورباغه ها غمگين بودند

قورباغه ها به لك لك ها شكايت كردند

لك لك ها مارها را خوردند و قورباغه ها شادمان شدند

لك لك ها گرسنه ماندند و شروع كردند به خوردن قورباغه ها

قورباغه ها دچار اختلاف دیدگاه شدند

عده اي از آنها با لك لك ها كنار آمدند و عده اي ديگر خواهان باز گشت مارها شدند

مارها باز گشتند و همپاي لك لك ها شروع به خوردن قورباغه ها كردند

حالا ديگر قورباغه ها متقاعد شده اند كه براي خورده شدن  به دنيا مي آيند

تنها يك مشكل براي آنها حل نشده باقي مانده است

اينكه نمي دانند توسط دوستانشان خورده مي شوند يا دشمنانشان

[ یکشنبه 14 فروردین1390 ] [ 0 ] [ شفیع بهرامیان ]

یادش بخیر اون زمانا، نوروز برامون یه حال و هوای دیگه داشت... کوچیک بودیم به اندازه یه چند بند انگشت!!! از دنیا هیچی نمی فهمیدیم... نوروز برامون یادآور عیدیی بود که هیچگاه در خانه بهمان ندادند؟!... اون نوروزی که امروزه به نو شدن خونه و لباس و روزگار تعبیر می شه اون زمان برای ما چنین نبود... تنها چیزی که نوروز را به کام ما شیرین می کرد "شال اندازی"،"تخم مرغ شکنی"،"تیله بازی" و "بیسکویت" شب عید بود که هر خونه یه بسته از شهر می خرید و عصر شب عید به بچه های دم در ایستاده می داد!!! مای بیسکویت ندیده هم که دیگه روز عیدمون بود.... شال اندازی شاید ماندگارترین خاطره امثال من از نوروز سالهای دوره... هرچند که من هیچوقت شال نداشتم تا اونو از روزنه یا دودکشهای ( کولانه ) هر خونه روستایی بیاندازم داخل اونجا برام تخم مرغ، یا هر چیزی دیگری ( بعضا به شوخی دختران دم بخت را می بستن به شال و می گفتن بیا اینم عیدی تو بالا بکش) بزارن... راستی یادم نره اگه تو شالها تخم مرغ می گذاشتن یا یه سکه زرد ۵ تومانی از خوشحالی، شال انداز تو پوست خودش نمی گنجید!!!!

یادش بخیر جوانای روستامون... لاستیکهای بزرگ تراکتور و... را می بردن بالای ارتفاعات روستا و عصر شب عید آتیش می زدن و برای خودشون می خوندن و می رقصیدن... ما را که بازی نمی دادن..آخه ما بچه بودیم و همش ۷-۸ سال بیشتر نداشتیم... امروزه دیگه همه چی عوض شده؟؟؟ یه چیزی بنام چهارشنبه سوری اومده که تا اونجایی که من یادمه اون زمانا، بود اما خیلی مهم نبود؟!!( حداقل در کردستان اینجوری بود)...حالا این چهارشنبه سوری از شب عید و لحظه تحویل سال هم مهم تر شده؟؟؟؟؟؟؟؟ دلیلش را نمی دونم اما مطمئنم یه انحرافی این وسط تو رسم و رسومات نوروزی روی داده!!!! بجای آتیش که نماد پاکیه، انواع ترقه و فشفشه و بمب دستی و اکلیل و باروت اومده!!!! خلاصه همه چی به سمت مصرف گرایی صرف سوق داده شده... بماند...

خلاصه کلام اینکه ، ما نسل سوخته ایم... در هر دو طرفش آرزو به دل موندیم نه در کودکی ابزار لذت از نوروز برایمان فراهم بود و نه در بزرگی شوق و حوصله لازم در وجودمون برای خوشی دیدن از این ایام، مونده!!!

بهر حال این سالها نوروز، فقط شده بهانه ای برای اینکه به کسانی که تو دلمون هستن و جایگاه دارن اونم با "اس ام اس" تبریکی بفرستیم... چند روزی را کلافه بریم ولایت و برگردیم محل اقامت... به کتاب و درس و جزوه اصلا دست نزنیم چون عین مار سمیه و ممکنه نیشمون بزنه!!! و یه چند عکس بیاندازیم با بر و بچه ها... سالهای قبل با شاهو پسرم.. امسال با سانا دخترم....

نمی دونم سال آینده اگر اومد و عمر اجازه داد با کی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 10 فروردین1390 ] [ 10 ] [ شفیع بهرامیان ]


     دانشجویان گرامی ضمن تبریک پیشاپیش عید, به اطلاع می رسانم که کپی کتاب" نظریه های ارتباطات" سورین و تانکارد با ترجمه دکتر دهقان ( ۵۳۶ صفحه) که برای امتحان میان ترم شما ( ۱۰ نمره دارد) در تاریخ  ۲۸  فروردین   ۹۰ در نظر گرفته شده هم اکنون در "خیابان خیام جنوبی پاساژ خرم ، چاپ و تکثیر پیام "به همراه جزوه درسی شما ( 130 صفحه ) آماده تحویل می باشد. بعلت حجم زیاد جزوه و کتاب و سنگینی و دشواری مطالب آن , لطفا قبل از عید کتاب و جزوه را تهیه فرموده و در تعطیلات نوروزی مطالعه فرمایید. تاریخ آزمون میان ترم به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد.

[ یکشنبه 7 فروردین1390 ] [ 10 ] [ شفیع بهرامیان ]

باز کن پنجره را ، که بهاران آمد / که شکفته گل سرخ ، به گلستان آمد

نه غمی میرود ونی هوسی می آید
عجب ای دل که هنوزت نفسی می آید
با تو آه دل گرم و دم گیرایی نیست
من اگر داد زنم دادرسی می آید؟
هر غمی هست در خانه ی ما می پرسد
ناکسی بین به سراغ چه کسی می آید
اختر شب به فغان دل یوسف در چاه
گفت خاموش که بانگ جرسی می آید
مرغ محبوس گرش در چمن آزاد کنی
باز مسکین به هوای قفسی می آید
برو از سر پل آفاق ببین سیل قرون
کاروانی که بسی رفت و بسی می آید
شبروان دست گرفتند به دیوار و عصا
کز در شحنه صدای عسسی می آید
موسی تیره شب وادی ایمن داند
کز کجا جلوه ی قدس قبسی می آید
« شهریارا » سحر از خواجه زدم فالی گفت :
« مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید »


**********

روزی که گذشت هیچ از او یاد مکن
فردا که نیامدست فریاد مکن
برنامده و گذشته بنیاد منه
حالی خوش باش و عمر بر باد مکن

هدیه- تقویم سال 1390 با مناسبتهای مربوطه( فرمت pdf )

آب زنیدراه را هین که نگار می رسد

مژده دهید باغ را بوی بهار می رسد

عید نوروز این یادگار کهن سرزمین آریایی بر همه ایرانیان مبارک باد

سال نو مبارک ...

شال اندازی از آداب شب عید بود ( در کردستان). پس از مراسم آتش افروزی جوانان به بام همسایگان و خویشان می‌رفتند و از روی روزنه‌ی بالای اتاق (روزنه‌ی بخاری) شال درازی را به درون می‌انداختند. صاحب خانه می‌بایست هدیه‌ای در شال بگذارد.

قاشق زنی هم تمثیلی بود از پذیرایی از فروهر‌ها… زیرا که قاشق و ظرف مسین نشانه‌ی خوراک و خوردن بود. ایرانیان باستان برای فروهر‌ها بر بام خانه غذاهای گوناگون می‌گذاشتند تا از این میهمانان تازه رسیده‌ی آسمانی پذیرایی کنند و چون فروهر‌ها پنهان و غیر محسوس اند ، کسانی هم که برای قاشق زنی می‌رفتند ، سعی می‌کردند روی بپوشانند و ناشناس بمانند و چون غذا و آجیل را مخصوص فروهر می‌دانستند ، دریافتشان را خوش یُمن می‌پنداشتند. اما اصیل ترین پیک نوروزی سفره‌ی هفت سین بود که به شماره‌ی هفت امشاسپند از عدد هفت مایه می‌گرفت.


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 25 اسفند1389 ] [ 14 ] [ شفیع بهرامیان ]

یادمان باشد که زیبایی‌های کوچک را دوست بداریم حتی اگر در میان زشتی‌های بزرگ باشند
یادمان باشد که دیگران را دوست بداریم آن گونه که هستند ، نه آن گونه که می‌خواهیم باشند
یادمان باشد که هرگز خود را از دریچه نگاه دیگران ننگریم که ما اگر خود با خویشتن آشتی نکنیم هیچ شخصی نمی‌تواند ما را با خود آشتی دهد!
یادمان باشد که خود با خودمان مهربان باشیم چرا که شخصی که با خود مهربان نیست نمی‌تواند با دیگران مهربان باشد

نوروز مبارک
 
   • تاریخ و جغرافیای استان‌ها
   • جاذبه های مذهبی
   • جاذبه‌های تاریخی
   • جاذبه‌های طبیعی
   • جاذبه‌های فرهنگی و هنری
   • شهرهای ایران
   • مجله تصویری شهرهای ایران
[ چهارشنبه 25 اسفند1389 ] [ 8 ] [ شفیع بهرامیان ]

      دانشجویان گرامی کارشناسی "مدیریت امور فرهنگی" می توانند جزوه درسی" اقتصاد و فرهنگ " را از لینک زیر دریافت کنند. برای داونلود لازم است روی لینک پیوستی کلیک راست کرده و سپس گزینه save target as... را انتخاب و مسیر ذخیره شدن فایل را به کامپیوتر نشان دهید . بعد از چند دقیقه جزوه ۱۰۲ صفحه ای با فرمت PDF دریافت می شود.

۱- جزوه اقتصاد و فرهنگ ( PDF ) 

    دانشجویان گرامی دوره کارشناسی" مدیریت فرهنگی " و "مدیریت روابط عمومی" می توانند جزوه درسی "برنامه ریزی در امور فرهنگی " را از این پست دریافت کنند.

جزوه درسی  برنامه ریزی در امور فرهنگی (pdf )

۲۰۰ سوال درس ارتباطات اجتماعی و روابط بین الملل با جواب

با آرزوی موفقیت برای یکایک شما

دانلود فایل

حجم فایل : ۱۷۷ کیلوبایت

نوع فایل : پی دی اف


ادامه مطلب
[ دوشنبه 23 اسفند1389 ] [ 13 ] [ شفیع بهرامیان ]

همه چیز گاه اگر کمی تیره می نماید

باز روشن می شود زود

تنها فراموش مکن،این حقیقتی است

بارانی باید تا که رنگین کمانی برآید

و لیموهایی ترش تا که شربتی گوارا فراهم شود

و گاه روزهایی در زحمت تا که از ما انسان هایی توانا تر بسازد

خورشید دوباره خواهد درخشید،زود

خواهی دید.....

[ شنبه 21 اسفند1389 ] [ 22 ] [ شفیع بهرامیان ]

دوباره طبق معمول موسم اسفند رسید و معضل تعطیلی زود هنگام دانشگاهها مجالی برای بروز مجدد یافت: اصولا برای تعطیلی یک ماه و نیمه دانشگاهها و نهادهای آموزشی دو رویکرد قابل مشاهده و تحلیل است :

۱- رویکرد اول ناشی از فرهنگ غلط جا افتاده در طول سالیان ماضی است که هرگونه تحرک و فعالیت و علم آموزی را در نیمه دوم اسفند و تمام ماه فروردین کار اضافه و تحمیلی تلقی می کند و متاسفانه بدنه آموزشی و حتی اجرایی کشور نیز تا حدودی همراه و یاور این تفکر و باور غلط شده اند... وقتی استاد مربوطه چند جلسه اول را تنها با معرفی منابع و دانشجویان سر می کند و به زبان بی زبانی به آنها می فهماند که جلسات منتهی به آخر اسفند در کلاس حضور نیابند چون در واقع چیزی برای عرضه در چنته ندارد چه انتظاری می توان در تولید علم در کشور داشت؟!!!

۲- رویکرد دوم به کارکرد مدرک زایی و مدرک پروری در جامعه ایرانی اشاره دارد و نهادهای آموزشی را تنها عاملی برای دادن مدرک بدون هیچگونه دانسته و اندوخته علمی معرفی می کند. در چنین سیستمی دانشجو به بهانه ها مختلف سعی دارد در معرض آموزش علمی قرار نگیرد و برای کاهش ساعات درسی و گرفتن راحت تر مدرک دانشگاهی ( بدون هیچگونه افزوده علمی) از هیچ ترفندی رویگردان نیست. خلاصه مطلب اینکه چنین دانشجویی نیازی برای آموختن و تمایلی برای دانستن ندارد و تنها نیاز وی گرفتن ورق پاره ای بنام مدرک است که در یک سیستم معیوب آموزشی قطعا بدان دست پیدا خواهد کرد... وقتی تعداد اندکی دانشجو به خود اجازه می دهند برای تمام دانشجوها تعیین تکلیف کنند و هماهنگی لازمه را با همه برای به تعطیلی کشاندن دانشگاه انجام می دهند چه انتظاری می توان داشت؟؟؟؟ دانشجویی که فقط برای مدرک آمده چگونه برنامه ریز و تعیین کننده تقویم آموزشی یک دانشگاه می شود خدا داند؟؟؟ این درد نظام غلط آموزشی ما در کشور است... این پاشنه آشیل سیستم تولید علم ماست....

نتیجه : نگارنده در مورد دانشجویان خود به رویکرد دوم بعنوان یکی از دلایل اصلی تعطیلی های بی خود، خارج از قاعده و افسارگسیخته سیستم های آموزش عالی می نگرد و سعی خواهد کرد در ادامه، برای چنین دانشجویی هرگز چیزی فراتر از خواسته او ( تنها گرفتن مدرک بدون هیچگونه دانش جدید) ارائه ندهد....به قول قدما : " سری که درد نمی کنه را چرا دستمال می بندی ! " البته یادمون نره که الین ضرب المثل و امثال آن یکی از دلایل و ریشه های عقب ماندگی ماست....

[ شنبه 21 اسفند1389 ] [ 15 ] [ شفیع بهرامیان ]

پرنده آبی
روزی پرنده ای آبی رنگ ناگهان از پنجره وارد اتاق شما میشود و در آنجا به دام می افتد.
چیزی در این پرنده شما را به خود جذب میکند و تصمیم میگیرید آن را نگه دارید.
اما روز بعد در عین شگفتی متوجه میشوید رنگ پرنده از آبی به زرد تغییر کرده است.
این پرنده استثنایی دوباره تغییر رنگ می دهد و در صبح روز سوم به رنگ قرمز روشن در می آید و
 در روز چهارم سیاه رنگ است.
سوال؟ اکنون روز پنجم است، وقتی از خواب برمی خیزید این پرنده چه رنگی است؟


1. پرنده تغییر رنگ نمی دهد و سیاه باقی می ماند.
2. پرنده به رنگ آبی که در ابتدا داشت باز میگردد.
3. پرنده سفید می شود.
4. پرنده طلایی می شود.


جواب ها باید در همین 4 جواب بالا جستجو بشه و رنگ های دیگه مثل سبز ، بنفش ، زرد و بی رنگ مد نظر نیست.
خوب فکر کنید، هر وقت به نتیجه رسیدید پایین این نوشته رو بخوانید
با توجه به توضیحات بالا باید متوجه شده باشید که به هیچ وجه سرکاری نیست.
پس با احساس خودتون جواب بدید و بعد جواب رو ببینید!


ادامه مطلب
[ دوشنبه 16 اسفند1389 ] [ 19 ] [ شفیع بهرامیان ]

دانشجویان عزیز پودمانی روابط عمومی می توانند جزوه "مبانی ارتباط جمعی" را از لینک زیر دریافت کنند. این جزوه  بصورت" پی دی اف" و با ۹۸ صفحه در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

جزوه مبانی ارتباط جمعی1

دانشجویان پودمانی روابط عمومی می توانند جزوه شماره ۲ مبانی ارتباطات جمعی را از لینک زیر بصورت پی دی اف دریافت کنند. ( با تشکر از دوست عزیزم استاد میر شاهی )

جزوه مبانی ارتباط جمعی 2

[ پنجشنبه 12 اسفند1389 ] [ 22 ] [ شفیع بهرامیان ]

امان از دست این دو دندون سانا که بر تنم زخمها دارد نشان

[ پنجشنبه 12 اسفند1389 ] [ 14 ] [ شفیع بهرامیان ]

فقط چهار سوال !
پاسخ ها روشنگر خواهند بود.
*صادق باشید و پاسخ ها را قبل از جواب دادن نبینید.
*ذهن همانند چتر می ماند وقتی خوب کار می کند که کاملا باز شود.
*تقلب نکنید.

قبل از آغاز آزمون یک آرزو کنید!!
-به ترتیب به سوالات جواب دهید.
-فقط چهار سوال پرسیده خواهد شد.اگر قبل از جواب پاسخ ها را نگاه کنید آزمون شما را به خوبی هدایت نخواهد کرد.
-به آرامی پیش بروید و حوصله به خرج دهید.
یک قلم کاغذ آماده کنید در انتها به پاسخ های داده شده نیاز خواهید داشت.
این یک پرسشنامه صادقانه است که به شما چیزهایی درباره واقعیت درونتان خواهد گفت.
به هر سوال فقط یک پاسخ بدهید.
اولین چیزی که به ذهن شما خطور می کند بهترین است.

* آزمون اول :
حیوانات زیر را به ترتیب دلخواه مرتب  و اولویت بندی کنید
گاو،پلنگ،گوسفند،اسب،خوک

* آزمون دوم :
در مورد هر کدام کلمه ای بنویسید که انرا تشریح کند
سگ،گربه،موش،قهوه،دریا

* آزمون سوم :
درباره کسی فکر کنید که برایتان مهم است و شما را می شناسد،و می توانید رنگی را به او اختصاص دهید پاسخ خود را دو بار تکرار نکنید.هر رنگ را فقط به یک نفر اختصاص دهید.
زرد،پرتغالی،قرمز ، سفید،سبز

* آزمون چهارم :
-یک عدد بنویسید ( از ۰ تا ۲۰ )

مطمئن هستید آن جوابها درست هستند؟ یکبار دیگر مرور کنید. آرزوی خود را قبل از دیدن جوابها تکرار کنید...

برای دیدن جوابها و تست خود لطفا به ادامه مطلب بروید..


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 11 اسفند1389 ] [ 11 ] [ شفیع بهرامیان ]

"بابی" به مامانش گفت، من واسه تولدم دوچرخه می خوام. او پسر خیلی شری بود. همیشه اذیت می کرد. مامانش بهش گفت آیا حقته که این دوچرخه رو برات بگیریم واسه تولدت؟
بابی گفت، آره. مامانش بهش گفت، برو تو اتاق خودت و یه نامه برای خدا بنویس و ازش بخواه به خاطر کارای خوبی که انجام دادی بهت یه دوچرخه بده.
نامه شماره یک
سلام خدای عزیز
اسم من بابی هست. من یک پسر خیلی خوبی بودم و حالا ازت می خوام که یه دوچرخه بهم بدی.
دوستار تو ... /  بابی 
بابی کمی فکر کرد و دید که این نامه چون دروغه کارساز نیست و دوچرخه ای گیرش نمی یاد. برا همین نامه رو پاره کرد. 
نامه شماره دو
سلام خدا
اسم من بابیه و من همیشه سعی کردم که پسر خوبی باشم. لطفاً واسه تولدم یه دوچرخه بهم بده..
بابی  
اما بابی یه کمی فکر کرد و دید که این نامه هم جواب نمی ده واسه همین پارش کرد. 
نامه شماره سه
سلام خدا
اسم من بابی هست. درسته که من بچه خوبی نبودم ولی اگه واسه تولدم یه دوچرخه بهم بدی قول می دم که بچه خوبی باشم.
بابی
بابی کمی فکر کرد و با خودش گفت که شاید این نامه هم جواب نده. واسه همین پارش کرد. تو فکر فرو رفت.. رفت به مامانش گفت که می خوام برم کلیسا. مامانش دید که کلکش کار ساز بوده، بهش گفت خوب برو ولی قبل از شام خونه باش.
بابی رفت کلیسا. یکمی نشست وقتی دید هیچ کسی اونجا نیست، پرید و مجسمه مادر مقدس رو کش رفت ( دزديد ) و از کلیسا فرار کرد.
بعدش مستقیم رفت تو اتاقش و نامه جدیدش رو نوشت.  
نامه شماره چهار
سلام خدا
مامانت پیش منه. اگه می خواییش واسه تولدم یه دوچرخه بده و گرنه.....

نتیجه اخلاقی : ذات بعضیها را نمی شه تغییر داد بی خودی دنبال علت و دلیل و محرک و مشوق نگردید

[ دوشنبه 9 اسفند1389 ] [ 14 ] [ شفیع بهرامیان ]

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش در هر گرایش در سال 89 (آخرین آزمون کارشناسی ارشد برگزار شده) به شرح زیر است:

1- گرایش علوم ارتباطات اجتماعی

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش در گرایش علوم ارتباطات اجتماعی در دانشگاه دولتی در سال 89 (آخرین آزمون کارشناسی ارشد برگزار شده) به شرح زیر است:

 آیین‌نامه نقل و انتقال یا تغیر رشته در دانشگاه جامع علمی کاربردی

مشکل بسیاری از دانشجویان بعد از قبولی در دانشگاه جامع ، بحث انتقال یا مهمان شدن در دانشگاه محل زندگی است، برای این منظور آئین نامه جامعی وجود دارد که می تواند مشکل اینگونه دانشجویان را براحتی حل کند... کافیست یک ترم تحمل کنید...همین.

آئین نامه انتقال،ماموریت یا مهمان شدن و یا تغیر رشته در دانشگاه جامع علمی کاربردی

 


ادامه مطلب
[ یکشنبه 8 اسفند1389 ] [ 14 ] [ شفیع بهرامیان ]
من به مدرسه میرفتم تا درس بخوانم
تو به مدرسه میرفتی به تو گفته بودند باید دکتر شوی
او هم به مدرسه میرفت اما نمی دانست چرا

من پول تو جیبی ام را هفتگی از پدرم میگرفتم
تو پول تو جیبی نمی گرفتی همیشه پول در خانه ی شما دم دست بود
او هر روز بعد از مدزسه کنار خیابان آدامس میفروخت

معلم گفته بود انشا بنویسید
موضوع این بود علم بهتر است یا ثروت

من نوشته بودم علم بهتر است
مادرم می گفت با علم می توان به ثروت رسید
تو نوشته بودی علم بهتر است
شاید پدرت گفته بود تو از ثروت بی نیازی
او اما انشا ننوشته بود برگه ی او سفید بود
خودکارش روز قبل تمام شده بود

معلم آن روز او را تنبیه کرد
بقیه بچه ها به او خندیدند
آن روز او برای تمام نداشته هایش گریه کرد
هیچ کس نفهمید که او چقدر احساس حقارت کرد
خوب معلم نمی دانست او پول خرید یک خودکار را نداشته
شاید معلم هم نمی دانست ثروت و علم
گاهی به هم گره می خورند
گاهی نمی شود بی ثروت از علم چیزی نوشت

من در خانه ای بزرگ می شدم که بهار
توی حیاطش بوی پیچ امین الدوله می آمد
تو در خانه ای بزرگ می شدی که شب ها در آن
بوی دسته گل هایی می پیچید که پدرت برای مادرت می خرید

او اما در خانه ای بزرگ می شد که در و دیوارش
بوی سیگار و تریاکی را می داد که پدرش می کشید

سال های آخر دبیرستان بود
باید آماده می شدیم برای ساختن آینده

من باید بیشتر درس می خواندم دنبال کلاس های تقویتی بودم
تو تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور برایت آینده ی بهتری را رقم می زد
او اما نه انگیزه داشت نه پول، درس را رها کرد و دنبال کار می گشت

روزنامه چاپ شده بود
هر کس دنبال چیزی در روزنامه می گشت

من رفتم روزنامه بخرم که اسمم را در صفحه ی قبولی های کنکور جستجو کنم
تو رفتی روزنامه بخری تا دنبال آگهی اعزام دانشجو به خارج از کشور بگردی
او اما نامش در روزنامه بود روز قبل در یک نزاع خیابانی کسی را کشته بود

من آن روز خوشحال تر از آن بودم
که بخواهم به این فکر کنم که کسی کسی را کشته است
تو آن روز هم مثل همیشه بعد از دیدن عکس های روزنامه
آن را به به کناری انداختی

او اما آنجا بود در بین صفحات روزنامه
برای اولین بار بود در زندگی اش
که این همه به او توجه شده بود !!!

چند سال گذشت
وقت گرفتن نتایج بود

من منتظر گرفتن مدارک دانشگاهی ام بودم
تو می خواستی با مدرک پزشکی ات برگردی، همان آرزوی دیرینه ی پدرت
او اما هر روز منتظر شنیدن صدور حکم " اعدامش" بود

وقت قضاوت بود
جامعه ی ما همیشه قضاوت می کند

من خوشحال بودم که که مرا تحسین می کنند
تو به خود می بالیدی که جامعه ات به تو افتخار می کند
او شرمسار بود که سرزنش و نفرینش می کنند

زندگی ادامه دارد ...
هیچ وقت پایان نمی گیرد ...

من موفقم من میگویم نتیجه ی تلاش خودمه!!!
تو خیلی موفقی تو میگویی نتیجه ی پشت کار خودته!!!
او اما زیر مشتی از خاک ! مردم گفتند مقصر خودشه !!!

من ، تو ، او
هیچگاه در کنار هم نبودیم
هیچگاه یکدیگر را نشناختیم

اما من و تو اگر به جای او بودیم
آخر داستان آیا اینگونه بود ؟؟؟!!!

[ شنبه 7 اسفند1389 ] [ 14 ] [ شفیع بهرامیان ]

فاصله دخترک تا پیرمرد یک نفر بود، روی نیمکتی چوبی، روبروی یک آبنمای سنگی.
پیرمرد از دختر پرسید:
- غمگینی؟
- نه.
- مطمئنی؟
- نه.
- چرا گریه می کنی؟
- دوستام منو دوست ندارن.
- چرا؟
- چون قشنگ نیستم
- قبلا اینو به تو گفتن؟
- نه.
- ولی تو قشنگ ترین دختری هستی که من تا حالا دیدم.
- راست می گی؟
- از ته قلبم آره.
دخترک بلند شد پیرمرد رو بوسید و به طرف دوستاش دوید، شاد شاد.
چند دقیقه بعد پیرمرد اشک هاشو پاک کرد، کیفش رو باز کرد، عصای سفیدش رو بیرون آورد و رفت.

نتیجه اخلاقی : هزار فرشته بوسه برآن دست می زنند/ کز کار خلق، یک گره بسته وا کند...

دیروز می مردیم و  فراموش می شدیم،

امروز از یاد رفته ایم  بی آنکه بمیریم....!

[ چهارشنبه 4 اسفند1389 ] [ 11 ] [ شفیع بهرامیان ]

  گرفتن خلافي ماشين :30005151 ( عدد عمودي كنار كارت را بفرستيد)

گزارش اطلاع دادن تخلف تاكسي : 30004246( شماره پلاك ماشين متخلف را بفرستيد)

رهگيري نامه پستي : 2000441 (ابتدا حرف Rرا بنويسيد و بعد شماره روي رسيد پستي را )


ادامه مطلب
[ سه شنبه 3 اسفند1389 ] [ 8 ] [ شفیع بهرامیان ]

شنیده اید که می گویند تاریخ دائما در حال تکراره... خودش را بازتولید می کنه اما ظاهرا اول بار بصورت واقعی و دوم بار بصورت کمدی.........

دیروز صبح و بعد از ظهر امتحانی داشتم در تهران........ مهمان " عزیزی " بودم و جالب بود سال ۷۹ هم که امتحان دیگری داشتم مهمان همون " عزیز " بودم..

سال ۷۹ من را بوسید و بدرقه کرد و رفتم و نتیجه رتبه ۸ کشوری شد.اما امسال نبوسید من را ( البته عقده بوسیدن یا بوسیده شدن ندارم ) اما صبح زود  از خواب شیرین برخاست؛ برایم صبحانه مفصل تدارک دید و بعد خوابید و من راهی امتحان...

تکرار تاریخ دقیقا بعد از ۱۰ سال؟!!!!!!!!!!! نتیجه هم آیا چینن خواهد شد........ بعید است اما اصولا باید نتیجه ای کمدی حاصل شود..درست مانند بسکویت های صد تومانی که جاسبی از هزینه ۸۰ هزار تومانی ثبت نام زده بود و به خوردمان دادن!!!!!!!! بابا گدا منشی هم حدی داره آقای جاسبی...

می دانستم علی اکبر فرهنگی از جلد دوم کتابش ( مبانی ارتباط انسانی ) سئوال خواهد داد اما یکماه دستم نرفت که رویش باز کنم و به قیمت از دست رفتن سه سئوال برایم تمام شد... قیمت گزافی بود...

بهرحال نتیجه هرچه باشد برنده نهایی خودمم بدلایلی... چه قبول باشم چه نباشم... نخستین حرکت بود بعد از ۸ سال و قدمی آهسته برای رسیدن به هدفی بزرگ........ یادمان باشد که ما می توانیم.

" شیفتگان پرواز را میل خزیدن نیست "

[ شنبه 30 بهمن1389 ] [ 10 ] [ شفیع بهرامیان ]
[ چهارشنبه 27 بهمن1389 ] [ 10 ] [ شفیع بهرامیان ]

ثبت‌نام دوره‌هاي كارشناسي ناپيوسته پودماني دانشگاه جامع علمي كاربردي از 10 اسفندماه آغاز مي شود. به گزارش روابط عمومي دانشگاه جامع علمي كاربردي ، دكتر رجبعلي برزويي ، معاون آموزشي دانشگاه در نشستي خبري با بيان اينكه ثبت‌نام دوره‌هاي كارشناسي ناپيوسته پودماني دانشگاه جامع علمي كاربردي از 10 اسفند آغاز  و تا 15 اسفندماه ادامه دارد ، افزود: آزمون دوره هاي كارشناسي ناپيوسته پودماني دانشگاه جامع علمي كاربردي نيمه اول ارديبهشت‌ماه سال 90 برگزار مي‌شود.

وي درباره ظرفيت پذيرش دانشجو در اين دوره‌ها گفت: 45هزار نفر در دوره هاي كارشناسي ناپيوسته پودماني دانشگاه جامع علمي كاربردي پذيرش مي‌شوند.

دكتر برزويي تصريح كرد: تمام دوره‌هاي كارشناسي ناپيوسته پودماني دانشگاه جامع علمي كاربردي ، مهارتي است و دوره هاي عمومي حذف شده‌اند.

معاون آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي در خاتمه اظهار داشت : براي هر شغل يك دوره تعريف شده است و 60 درصد ظرفيت اين دوره‌ها نيز به گروه صنعت اختصاص يافته است.

[ چهارشنبه 27 بهمن1389 ] [ 9 ] [ شفیع بهرامیان ]

جزوه "مبانی ارتباطات و نظریه های مربوط به این حوزه" هدیه ای است برای آنانکه می خواهند در آزمون کارشناسی نا پیوسته و کارشناسی ارشد و دکترای روابط عمومی و علوم ارتباطات شرکت کنند.


ادامه مطلب
[ سه شنبه 26 بهمن1389 ] [ 9 ] [ شفیع بهرامیان ]

رین آمار ارائه شده از شركت مخابرات ایران از وجود 28 میلیون كاربر اینترنت در كشور حكایت دارد كه با وجود تنها حدود 734 هزار كاربر اینترنت پرسرعت، بیش از 98 درصد كاربران ایرانی از اینترنت دایل آپ با سرعت حداكثر 56 كیلوبیت بر ثانیه استفاده می كنند.

به گزارش خبرنگار مهر، شركت مخابرات ایران در تشریح وضعیت كنونی مخابراتی كشور اعلام كرد كه در حال حاضر 28 میلیون كاربر اینترنت، 25 میلیون مشترك تلفن ثابت و 40 میلیون مشترك موبایل همراه اول در كشور وجود دارد.
این در حالی است كه طبق آخرین آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تعداد پورت‌های ADSL واگذار شده در سطح كشور توسط گروه شركت‌های ندا از مرز 700 هزار پورت گذشته كه این آمار نشان می دهد این سرویس آنچنان كه باید در سطح كشور فراگیر نشده است.
 
شركتهای دارای پروانه خدمات انتقال داده ها (PAP) كه موظف بودند تا پایان برنامه چهارم توسعه، بیش از یك میلیون و 250 هزار پورت پرسرعت در كشور دایر كنند معتقدند كه به دلیل عدم تامین پهنای باند مورد نیاز تنها 60 درصد از تعداد خطوط ADSL منصوب شده آنها به بهره برداری رسیده و در شرایط موجود اضافه شدن كاربر جدید باعث افت كیفیت ارائه این خدمات خواهد شد.
 
آخرین وضعیت شبكه مخابراتی كشور
 
طبق آخرین گزارش اعلام شده از سوی شركت مخابرات ایران در بخش فناوری اطلاعات هم اكنون 260 هزار پورت دسترسی دیتا دایر شده و تعداد شهرهای دارای شبكه انتقال اطلاعات معادل 1223 شهر است. همچنین تعداد كاربران اینترنت در سطح كل كشور معادل 28 میلیون كاربر اعلام شده است.
 
در همین حال شركت مخابرات ایران آخرین تعداد مشتركان تلفن ثابت خود را 25 میلیون و 500 هزار مشترك و مشتركان همراه اول را 40 میلیون مشترك اعلام كرده است.
 
ضریب نفوذ تلفن ثابت در كشور معادل 34 درصد و ضریب نفوذ موبایل همراه اول 53 درصد است. همچنین یك هزار و 120 شهر و 52 هزار كیلومتر از جاده های اصلی كشور تحت پوشش شبكه موبایل همراه اول هستند.
 
نصب 19 هزار و 500 آنتن BTS از سوی همراه اول و برقراری ارتباط رومینگ بین الملل با 110 كشور و 266 اپراتور از دیگر آمارهای اعلام شده از سوی شركت مخابرات ایران است. علاوه بر این 38 هزار و 700 روستای كشور از شبكه همراه اول استفاده می كنند.
 
در بخش ارتباطات روستایی نیز در حال حاضر بیش از 53 هزار روستا دارای ارتباط مخابراتی و 10 هزار روستا نیز مجهز به خدمات ICT روستایی هستند. شبكه تلفن همگانی شهری با 240 هزار دستگاه و تلفن همگانی راه دور نیز با 185 هزار دستگاه در كشور دایر است.
 
اكثر كاربران از اینترنت دایل آپ استفاده می كنند
 
به گزارش مهر، طبق آخرین آمار ارائه شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تعداد پورت‌های ADSL  واگذار شده در سطح كشور توسط شركت‌های PAP تا پایان 9 ماهه امسال از مرز 700 هزار پورت گذشته و این نشان می دهد كه از 28 میلیون كاربر اینترنت در كشور تنها 700 هزار نفر از اینترنت پرسرعت استفاده می كنند.
 
طبق اعلام اتحادیه جهانی مخابرات ضریب نفوذ اینترنت كشورها براساس میزان استفاده كاربران از اینترنت پرسرعت سنجیده می شود و دیگر اینترنت دایل آپ مطرح نیست. براین اساس كارشناسان معتقدند كه توسعه یافتگی هر كشور نسبت به تعداد كاربران اینترنت پرسرعت آن سنجیده می شود و در كشوری مانند كره جنوبی بیش از 30 میلیون نفر از اینترنت پرسرعت استفاده می كنند كه از این حیث كاربران ایرانی به یك صدم این مقدار هم نمی رسند.
 
در همین حال در بند (الف) ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه بر ایجاد و توسعه شبكه ملی اطلاعات و دسترسی به اینترنت پرسرعت تاكید شده به نحوی كه تا سال دوم برنامه باید همه دستگاه‌های اجرایی و واحد‌های تابعه به شبكه ملی اینترنت متصل شوند و نیز تا پایان برنامه، 60 درصد خانوار‌ها و تمامی كسب‌ و ‌كار‌ها به شبكه ملی اینترنت متصل شوند كه این به معنای ایجاد بیش از 12 میلیون پورت پرسرعت اینترنت در كشور است. 
 
مدیر روابط عمومی گروه شركتهای ندا در این رابطه به مهر گفت: اگر دولت می خواهد در برنامه پنجم توسعه به 12 میلیون پورت برسد و یا اگر اضافه شدن چند صد هزار مشترك به تعداد مشتركان اینترنت پرسرعت كنونی تا آخر امسال مدنظر است باید حداقل 30 كیلوبیت پهنای باند برای هر مشترك درنظرگرفته شود.

ابوطالب برزگر با بیان اینكه اضافه كردن 300 هزار مشترك به شبكه فعلی نیازمند حدود 9 گیگابیت افزایش ظرفیت است خاطرنشان كرد: این مشكل با آوردن تنها دو STM16 به كشور حل نمی شود و نیاز به یك ظرفیت مازاد دارد. یعنی باید چند 10 گیگابیت باید به ظرفیت پهنای باند كل كشور اضافه شود.
اكثر كاربران ADSL تهرانی اند
 
فعالیت شركتهای PAP در آذرماه امسال در مقایسه با آبان ماه از افزایش تنها 44 هزار پورت ADSL به آمار پورت‌های دایری در سطح كشور حكایت دارد. طبق آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تا آخر آذر ماه یك میلیون و 265 هزار و 27 پورت توسط شركت‌های بخش خصوصی دارای پروانه PAP در كل كشور نصب شده كه از این تعداد 734 هزار و 323 پورت توسط كاربران در حال بهره‌برداری است.
 
این آمار كه به صورت ماهانه توسط رگولاتوری تهیه و در اختیار دارندگان پروانه ندا قرار می‌گیرد به جدول منصوبه - دایری شهرت دارد كه منصوبه به معنی تعداد پورت‌های ADSL نصب شده در مراكز مخابراتی است و دایری، پورت‌هایی هستند كه هم اكنون زیر بار رفته و كاربر از آن استفاده می‌كند.
 
به گزارش مهر، در استان تهران تا آخر آذر ماه امسال بیش از 20 هزار پورت به تعداد پورت‌های زیربار رفته اضافه شده كه به این ترتیب آمار پورت‌های دایری واگذارشده توسط گروه شركت های ندا در این استان تهران به 280 هزار و 279 پورت رسیده است.
 
آمار آذر ماه نشان می‌دهد كه تعداد پورت‌های ADSL منصوبه شركت‌های ندا در شهر تهران نیز 347 هزار و 333 پورت است كه از این تعداد 240 هزار و 35 پورت در حال بهره‌برداری است. طبق این آمار از 20 هزار پورت دایری در استان تهران در آذر ماه، حدود 95 درصد آن در شهر تهران به بهره برداری رسیده است.
 
با این وجود هم اكنون بیش از 34 درصد از مردم از اینترنت دایل آپ با سرعت حدود 56 كیلوبیت بر ثانیه استفاده می كنند و سهم اینترنت پرسرعت در ایران - حدود 700 هزار نفر - بسیار ناچیز است اما بر مبنای اهداف درنظر گرفته شده برای برنامه پنجم توسعه كشور باید تا سال 95 بیش از 60 درصد خانوارهای ایرانی از اینترنت پرسرعت با سرعت 512 كیلوبیت بر ثانیه برخوردار شوند.
 
جدول آمار پورتهای دایری و منصوبه ADSL توسط شركتهای PAP به شرح زیر است.

 

 
    مرداد شهریور مهر آبان آذر
كل كشور تعداد پورتهای منصوبه 1010647 1165309  1212069  1250818  1265027
  تعداد پورتهای دایرشده 578645 622604  670580  690300  734323
استان تهران تعداد پورتهای منصوبه 377272 407962  436338  448994  440471
  تعداد پورتهای دایرشده 231494 246015  263027  260850  280279
شهر تهران تعداد پورتهای منصوبه    333633  347468  351782  347333
  تعداد پورتهای دایرشده    213166  226091  221979  240035
تعداد شهرها تعداد پورتهای منصوبه    411  423  426  426
  تعداد پورتهای دایرشده      403  407  410
 
 
[ دوشنبه 25 بهمن1389 ] [ 13 ] [ شفیع بهرامیان ]

از خدا پرسیدم:خدایا چطور می توان بهتر زندگی کرد؟
خدا جواب داد :گذشته ات را بدون هیچ تاسفی بپذیر،
با اعتماد زمان حال ات را بگذران و  بدون ترس برای آینده آماده شو.
ایمان را نگهدار و  ترس را به گوشه ای انداز .
شک هایت را باور نکن و  هیچگاه به باورهایت شک نکن.
زندگی شگفت انگیز است فقط اگربدانید که چطور زندگی کنید

مهم این نیست که قشنگ باشی ، قشنگ این است که مهم باشی! حتی برای یک نفر

مهم نیست شیر باشی یا آهو مهم این است با تمام توان شروع به دویدن کنی

[ دوشنبه 25 بهمن1389 ] [ 10 ] [ شفیع بهرامیان ]

دفترچه های ثبت نام کاردانی پودمانی روابط عمومی واحد مدیریت صنعتی و فرهنگ و هنر دانشگاه جامع علمی-کاربردی ارومیه اوایل اسفند توزیع می شود....

[ شنبه 23 بهمن1389 ] [ 18 ] [ شفیع بهرامیان ]

اطلاعيه سازمان سنجش آمـوزش كشوردرخصوص اعلام فهـرست اسامي پذيرفتـه¬شدگان نهايـي كدرشته¬محل‌هاي ‌نيمه‌متمركز و معرفي شدگان چند برابر ظرفيت كدرشته¬ محل¬هاي نيمه‌متمركز آزمون دوره¬هـاي كارداني، كارشناسي پيوستـه و ناپيوسته دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي سال 1389


ادامه مطلب
[ جمعه 22 بهمن1389 ] [ 20 ] [ شفیع بهرامیان ]

      بالاخره انتظار به پایان رسید و نتایج راس ساعت ۱۶ ظهر امروز اعلام خواهد شد و دانشجویان کاردانی من به یمن تلاش و زحمت خود ثمره قبولی در کنکور کارشناسی را خواهند چشید. هرچند امروز بدلیل برنامه های افتتاح مرکز خدمات سرمایه گذاری قادر به کانکت اینترنت نخواهم بود اما خود را پیشاپیش در شادی همه عزیزانم شریک می دانم............. برای آنانی که قبول نشده اند( که خوشبختانه خیلی کم اند) هم باید بگویم ملالی نیست بزودی دانشجوی کارشناسی امور فرهنگی پودمانی واحد خودمون خواهید شد...

برای مشاهده سایت اعلام نتایج اینجا را کلیک کنید

- روش گزينش دانشجو

گزينش دانشجو در هر يك از كدرشته‌ محل­هاي تحصيلي براساس نمره كل آزمون و با توجه به صلاحيت­هاي عمومي داوطلبان در دو سهميه آزاد و شاغل و نيز بومي بودن و سهميه ايثارگران و براساس مصوبات مربوط صورت مي­گيرد (مواد آزمون در بند 8 مندرج در دفترچه راهنما توضيح داده شده است).
گزينش دانشجو به يكي از دو روش متمركز و نيمه­متمركز به شرح زير انجام خواهد شد.
الف- روش متمركز:
در كدرشته محل­­هايي كه پذيرش در آن‌ها به روش متمركز صورت مي­پذيرد با توجه به امتياز كل داوطلبان، اولويت­هاي انتخابي و ظرفيت اختصاص داده شده، فهرست پذيرفته­شدگان نهايي استخراج و از طريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور به آدرسwww.sanjesh.org  اعلام مي­گردد. رشته روابط عمومی در دانشگاه جامع علمی - کاربردی  واحد فرهنگ و هنر ارومیه بصورت متمرکز می باشد.
ب- روش نيمه­متمركز:
در كدرشته‌ محل­هايي كه نياز به اقداماتي نظير مصاحبه يا آزمون عملي دارند، گزينش نهايي داوطلبان به صورت نيمه­متمركز براساس نمره كل و از بين معرفي‌شدگان چند برابر ظرفيت پس از انجام مصاحبه يا آزمون عملي و با توجه به صلاحيت­هاي عمومي آنان انجام مي‌گيرد. لذا معرفي­شدگان كدرشته­ محل­هاي مذكور لازم است براساس برنامه زماني كه به همراه فهرست اسامي آنان از طريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور به آدرس www.sanjesh.org منتشر مي­شود براي انجام مراحل فوق به نشاني­هاي اعلام شده مندرج در جدول شماره (111) دفترچه راهنما مراجعه نمايند. بديهي است گزينش نهايي براساس نتيجه مصاحبه و يا نمره آزمون عملي انجام خواهد شد.
تذكر:
كدرشته محل­­هاي نيمه­متمركز در جداول شماره (16تا 108) مندرج در دفترچه راهنما با علامت l مشخص شده­ است.
[ پنجشنبه 21 بهمن1389 ] [ 0 ] [ شفیع بهرامیان ]

برادرم امید :  میگن آب اگه یه جا راکد بمونه می گنده  اینو در مورد آب می گن که جز پاکی و کمال هیچی توش نیست پس درمورد آدم که پر از ... و چیز های بده چی باید بگن.  اگه آب بمونه می گنده آگه آدم  تغییر نکنه چی می شه اصلاًنمیشه تصورش کرد. چند روز پیش بایکی از دوستام که فیزیک نظری می خونه داشتیم گپ می زدیم یهو تو حرفاش به یه نظریه قشنگ فیزیک اشاره کرد حتماً تا حالا بهمون گفتن سعی کن خارج از چارچوب فکر کنی  ولی هیچ وقت نگفتن بعدش چیکار کنی این نظریه فیزیک میگه اگه می خواهید تغییر ایجاد کنید آگر می خواهید چیز بدیعی بسازید یا کشف کنید کافیه انرژی رو از چارچوب کنونیش خارج کنید. تا اینجاشو همه شنیدیم اما این نظریه میگه اگه انرژی بیرون از چارچوب بره رو به بینهایت می کنه و آخرش به صفر می رسه پس باید این انرژی آزاد شده تو یه چارچوب جدید جمع بشه تا ازبین نره. این تئوری حداقل برای من یکی کارکرد داره من همیشه خواستم خارج از چارچوب زد و بندهای اجتماعیم زندگی کنم چون می دونم که این زد و بندهارو خودمون ساختیم و میدونم  ساخته های دست انسان همیشه باید دراختیار انسان بمونه نه اینکه آدمی مقهور قدرت کاذب وبی اراده ساخته هاش باشه؛ پس چارچوب همیشه مبدا مهاجرتهایم بوده، ولی قبلاً گفتیم انرژی بدون چارچوب یعنی نابودی ایا من میتونم نابود نشم آیا می تونم بدون اینکه راکد بمونم زندگی کنم؟

چیزی که مشخصه اینه که من می خوام در رکاب امر و نهی ارباب کاذب و منطقاً مرده ام نباشم. گفتم مرده، منظورم اینه که ساختارها و زد وبندهای اجتماع، ماهیت تاریخی دارند و مربوط به ضوابط و شرایط امروزی نیستند. پس چیزی که از این قضایا منتج میشه اینه که ما موجودات اجتماعی که ادعامون میشه آزادیم و مختاریم و می اندیشیم با پذیرش ساختارها و هنجارها و ... فقط اوامر و دستورات یک ارباب مرده( مربوط به تاریخ و یا زمان ماضی) را اجرا کرده ایم اگه اینطور باشه پس ویژگی هایی که الان برای نشان دادن ماهیت انسانی گفته شد فقط یه سری مفاهیم واهیه که وجود خارجی ندارن.     

بهرحال من می خوام زندگی کنم و سرباز کسی ویا چیزی نباشم که خودم در زمان گذشته ساختمش یا اصطلاحاً آزاد باشم تنها راه باقیمانده، ساختن چارچوبهای تازه است که خودم رو توش بگنجونم آره چارچوب تازه که مطابق نیازها و خواسته های درونی امروزیم باشه ......

این قصه سر دراز دارد ...

[ سه شنبه 19 بهمن1389 ] [ 23 ] [ شفیع بهرامیان ]

- فکر کن قبل از اینکه پست بگذاری- این توصیه که در واقع شعار روز جهانی اینترنت ایمن تر در سال گذشته بود به کاربران توصیه می کند که مراقب روشی که از طریق آن بر روی شبکه بازی می کنند و یا عکسها و سایر اطلاعات شخصی خود را به صورت آواتار و یا بر روی پروفابل به اشتراک می گذارند باشند.

- سر خود را روی شانه هایت نگه دار- قبل از انجام هر فعالیت آنلاین خوب فکر کن.

- نسبت به سوء استفاده ها واکنش نشان بده و آن را اعلام کن- زمانی که با سوء استفاده های آنلاین روبه رو شدی به جای مخفی کردن آن به همه اطلاع بده

- SMS هایت با تو حرف می زنند- SMS ها برای در تماس ماندن با دوستان نقش مهمی ایفا می کنند. اما آن چیزی که در این پیامهای متنی می نویسی تصویری از خود توست که به دیگران نشان می دهی، بنابراین به دقت به آن چیزی که می نویسی فکر کن و تصویری از خود را به دیگران نشان بده که می توانی به آن افتخار کنی.

- رایانه خود را خاموش کن و با دنیا در تماس بمان- مردم زمان بسیاری را در مقابل رایانه و تلویزیون می گذرانند. اینترنت بی شک دنیایی سرگرم کننده است اما فراموش نکن که گاهی اوقات باید از آن فاصله بگیری. از خانه خارج شو و دوستانت را در دنیای واقعی ملاقات کن.

[ سه شنبه 19 بهمن1389 ] [ 23 ] [ شفیع بهرامیان ]

دختر روستایی دلم هوای موهای بافته سر شانه ات را کرده
دلم هوای صبح ها بوی تنور نانت را کرده
دلم هوای بوی میخک ،پیچیده در ترنج شالت را کرده
رنگ (لباسها و زیور الات)
دلم تنگه برای لبهای زیبا و دو چشم شرمسارت
برای عصر ها در حیاط و سوز بز دوشیدنت
گه گداری به یاد میارم زندگی گذشته ام در روستا
سایه درختان و پرچینهای دور راه
بعد شر شر اشک از چشمهام جاری میشه
برای خودم و برای بخت سرگردانم گریه میکنم زار و زار
داره چشمام در میاد الانه که دلم کباب شه
خیلی تشنه اب کوه هستم پر از دلتنگی برای اب چشمه
دختر روستا دوریت خیلی سخته ، رنج روزگار هم تلخ
دوست ندارم دوری از وطن رو و زندگیم در شهر خوش نیست
سرماییست از دوری قد و بالای تو که در شهر زندگی میکنم
زندگی ؟ چه زندگیی ؟ چشمهایم عاقبت به شریم رو میبینه................................................................................................

فیلم سقوط سانا


ادامه مطلب
[ دوشنبه 18 بهمن1389 ] [ 13 ] [ شفیع بهرامیان ]


«محسن يوسف‌بيك» بازيگر نقش هشيار در برنامه «هشيار و بيدار» درگذشت.

«محسن يوسف بيك» مجري و بازيگر سال‌هاي دهه 60 پيش از ظهر دیروز پس از سپري كردن يك دوره بيماري درگذشت.

بنا بر اين گزارش، محسن يوسف‌بيك در نقش «هشيار» همراه با عليرضا خمسه در نقش «بيدار» اجراي مسابقه «هشيار و بيدار» را برعهده داشتند كه در زمان پخش خود، يكي از پربيننده‌ترين برنامه‌هاي ويژه كودكان و نوجوانان بود.

زنده‌ياد محسن يوسف‌بيك حضور در چند فيلم سينمايي و تلويزيوني را نيز در كارنامه هنري خود داشت.
[ یکشنبه 17 بهمن1389 ] [ 11 ] [ شفیع بهرامیان ]

سازمان سنجش آموزش كشور ضمـن آرزوي مـوفقيت براي كليه داوطلبان عزيز، بدين‎وسيله به اطلاع مي‌رساند،  فهـرست اسامي پذيرفتـه شدگان نهايـي آزمون دوره‌هاي كارداني، كارشناسي پيوسته و ناپيوسته و هم چنيـن فهرست اسامي معرفي شدگان چند برابر ظرفيت رشته هاي نيمه متمركز آزمون سال 1389 دانشگاه جامع علمي-كاربردي از ساعت 16  (4  بعد ازظهر) روز پنجشنبه مورخ 21/11/89 بر روي سايت سازمان سنجش به آدرس www. sanjesh.org قابل رويت مي باشد.
پذيرفته شدگان مذكور ضرورت دارد بر اساس برنامه زماني مندرج در اطلاعيه‌اي كه به همراه فهرست آنان برروي سايت اين سازمان قرار داده مي‌شود، براي ثبت‌نام با در دست داشتن مدارك لازم به موسسه محل قبولي مراجعه نمايند.

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: 139 هزار و 371 نفر در آزمونهای علمی کاربردی پذیرش می شوند که از این تعداد 96 هزار و 181 نفر در دوره کاردانی خواهند بود    .
وی اظهار داشت: همچنین از تعداد کل ظرفیت این دانشگاه،1 هزار و 100 نفر در دوره کارشناسی و 42 هزار و 80 نفر در دوره کارشناسی ناپیوسته پذیرش می شوند. به گزارش مهر، 199 هزار و 120 نفر در آزمونهای کاردانی و 201 هزار و 67 نفر در آزمونهای کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کرده بودند.
 آزمون کلیه گروه های آموزشی دانشگاه علمی کاربردی روز جمعه 17 دی ماه برگزار شد.

[ یکشنبه 17 بهمن1389 ] [ 9 ] [ شفیع بهرامیان ]

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره شرايط و ضوابط، تاريخ و نحوه ثبت نام از داوطلبان آزمون پذيرش دانشجو از دوره كارداني (فوق ديپلم) به دوره كارشناسي ناپيوسته سال 1390

سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي ثبت نام و شركت در آزمون پذيرش دانشجو از دوره كارداني (فوق ديپلم) به دوره كارشناسي ناپيوسته سال 1390 مي‌رساند كه ثبت نام براي شركت در آزمون مذكور از روز سه‌شنبه 3/12/89 به صورت اينترنتي آغاز مي‌شود و در پايان روز دوشنبه 9/12/89 پايان مي‌پذيرد.
اطلاعيه اين سازمان در خصوص شرايط و ضوابط و نحوه ثبت نام از داوطلبان از ساعت 14 (2 بعد از ظهر) روز يكشنبه 24/11/89 بر روي سايت سازمان قرار داده خواهد شد و در روزهاي دوشنبه25/11/89 و 2/12/89 نيز در نشريه پيك سنجش منتشر مي‌شود.

پذیرش دانشجوی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه علمی کاربردی

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: این دانشگاه برای نخستین بار دانشجوی دوره های کاردانی پیوسته ترمی و کارشناسی ناپیوسته پودمانی در سال89 جذب می کند.

 


عبدالرسول پورعباس در بیست و یکمین گردهمایی معاونان، مدیران و روسای واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی در بندرعباس با اعلام این خبر، اضافه کرد: مراکز آموزش علمی کاربردی در سراسر کشور که انجمن های علمی فعال داشته باشند مورد تشویق قرار می گیرند و بودجه ویژه ای به این انجمن ها اختصاص می یابد.وی با اعلام پذیرش دانشجو در دوره های کاردانی پیوسته ترمی و کارشناسی ناپیوسته پودمانی برای نخستین بار در سال 89، اظهار داشت: از سال آینده پذیرش در دوره های عمومی و غیرمهارتی انجام نخواهدشد و در نظام آموزش مهارت و فناوری، محتوای کلیه رشته ها باید کاملا مهارتی باشد.سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: این دانشگاه در آینده نزدیک به سوی فعالیتهای فرا ملی می رود، بدین شکل که هر یک از واحدهای استانی دانشگاه، معین ارتباط با یک کشور می شوند و استانهای مرزی در اولویت انجام این ارتباط خواهند بود. وی با تشریح هدف گذاری دانشگاه علمی کاربردی، اضافه کرد: هدف گذاری دانشگاه جامع علمی کاربردی این است که تا دو سال آینده به عنوان دانشگاه برتر هر استان در حوزه های آموزش های مهارتی، فرهنگی و فناوری برگزیده شود.
پورعباس گفت: نظام جدید آموزش مهارت و فناوری تا سطوح عالی ادامه می یابد و مقاطع عالی تحصیلی با مفاهیم و عناوین جدید طراحی شده و این دوره ها از مهرماه سال 1390 اجرایی می شود. سرپرست دانشگاه جامع کاربری در ادامه افزود: برنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی این است تا مهرماه سال آینده در مراکز علمی کاربردی توانمند، دوره های مهندسی فناوری ارشد و کارشناسی حرفه ای ارشد را راه اندازی کند.وی با اشاره به برنامه های دانشگاه جامع علمی کاربردی در راستای قانون هدفمند کردن یارانه ها، تاکید کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی برنامه ویژه ای برای کاهش مصرف انرژی در سطح تمامی استان ها در حال اجرا دارد.پورعباس ضمن بیان توجه ویژه دانشگاه علمی کاردبری به استادان، جذب اساتیدی را که دارای توانمندیهای مهارتی باشند، را از دیگر برنامه های دانشگاه دانست.

[ شنبه 16 بهمن1389 ] [ 21 ] [ شفیع بهرامیان ]

آیا یافتن دوستان واقعی دشوار است؟ وجود چه مواردی باعث صمیمیت بیشتر میان دوستان می‌شود؟

همه ما دوستانی داریم و طبعا به نوعی از دوستی‌هایمان لذت می‌بریم. بعضی از ما دوستان نزدیک و صمیمی داریم اما در اینجا این سؤال مطرح می‌شود که چه مواردی باعث می‌شود که یک دوست به رفیقی حقیقی و واقعی تبدیل شود؟ چه جزئیاتی وجود دارد که یک دوست واقعی را از یک دوست معمولی جدا کرده و تفاوتش را برای ما آشکار می‌کند؟

1- بهترین‌ها را برای شما ‌می‌خواهد؛ یک دوست واقعی همیشه بهترین آرزوها را برایتان دارد. اگر او دریافت که شما در زندگی‌تان شخص موفقی هستید و اهدافتان در حال پیشرفت و موفقیت است، حتما از شما حمایت خواهد کرد.

2- پشتیبان شماست؛ اگر شما هم‌اکنون با یک مشکل روبه‌رو شده‌اید، می‌توانید دوست واقعی‌تان را تشخیص دهید زیرا دوست واقعی سعی می‌کند که در این مواقع از درد و غم‌تان بکاهد و شما را از این جریان احساسی که در آن به سر می‌برید، بیرون آورد.

3- صداقت دارد؛ یک دوست واقعی کسی است که با شما صادق باشد و وقتی از او کمک خواستید، او حرفی نمی‌زند که شما را راضی و خوشحال کند بلکه او چیزی را خواهد گفت که فکر می‌کند به صلاح شماست. دوست حقیقی، شما را نصیحت می‌کند، در همه حال پشتیبان و حامی شماست و در مواقع مختلف به شما کمک می‌کند و شما را به راه درست و مثبت هدایت می‌کند.

4- در مورد شما قضاوت نمی‌کند؛ یک دوست واقعی همیشه حامی شماست. او شما را همین‌طور که هستید، قبول دارد و می‌پذیرد و هیچ‌گاه تلاش نمی‌کند که شما را تغییر دهد. او شخصیت شما را با تمامی موارد مثبت و منفی قبول دارد.

5- به حرف‌هایتان گوش می‌دهد؛ دوستانی وجود دارند که در مواقعی که همه چیز رو به راه است با شما می‌مانند اما وقتی که شما با یک مشکل روبه‌رو می‌شوید، آنها ناپدید می‌شوند و در حل کردن مشکل شما هیچ کمکی نمی‌کنند؛ برعکس دوست واقعی کسی است که وقتی دید که شما با مشکل مواجه شده‌اید، دست کمک و یاری به سوی شما دراز کند.

6- شما را جزئی از زندگی‌اش قرار می‌دهد؛ یک دوست واقعی، شما را به بقیه دوستانش به‌خصوص خانواده‌اش معرفی می‌کند و شما را جزئی از زندگی‌اش می‌داند. در واقع شما یک نعمت یا موهبت الهی در زندگی او هستید.

7- رازدار شماست؛ یک دوست واقعی نقاط ضعف شما را بروز نمی‌دهد و رازدار شماست. رازهایتان را فاش نمی‌کند و برای شما حقه و کلکی سوار نمی‌کند. یکی از اهداف دوستی این است که به حریم و خلوت یکدیگر احترام بگذارید. یک دوست واقعی به این مهم عمل کرده و پشت‌سرتان غیبت نمی‌کند.

همیشه به یاد داشته باشید «کسی که یک دوست وفادار بیابد، یک گنج پیدا کرده است»


ادامه مطلب
[ پنجشنبه 14 بهمن1389 ] [ 10 ] [ شفیع بهرامیان ]

خدایا ما را عقده ای نکن و از شر عقده ایها در امان نگهدار....... عقده هیچ نمی شناسد و هرجا لانه می کند.فرق نمی کند کی باشی حتی فرق نمی کنه سرنوشت مردم در دستت باشه!! فرق نمی کنه ... عقده انصاف را کور می کند.

خطرناکترین، نابودگرترین و مسری ترین بیماری جهان معاصر "عقده" است. به جرأت می توان هدف نهایی خداوند از فرستادن انبیاء را نجات انسان ها از "عقده" دانست.

از طرز نگاه عقده ای ها به راحتی می توان به درون متلاطم و آشفته آنان پی برد، درونی که آلوده به پلیدی هاست؛ درونی که تاریک است و سرد؛ درونی که سرای انتقامجوییست.

خدایا ما را عقده ای نکن و از شر عقده ایها در امان نگهدار..........

[ سه شنبه 12 بهمن1389 ] [ 13 ] [ شفیع بهرامیان ]

نمرات آخرین امتحان پودمانی روابط عمومی واحد فرهنگ و هنر ارومیه یعنی درس "اصول تکنولوژیهای نوین ارتباطی" اعلام شد.  نمره نهایی ترکیبی از امتحان تستی(۱۳ نمره)، تشریحی (۵ نمره) و حضور در کلاس درس ( ۲ نمره )بوده است. دانشجویانیکه اعتراضی به نمره خویش دارند تا شنبه وقت دارند اعتراض خود را در همین وبلاگ ثبت کنند تا دوباره ورقه آنان اصلاح شود.

لطفا برای مشاهده نمرات "ادامه مطلب" را کلیک فرمایید...


ادامه مطلب
[ جمعه 8 بهمن1389 ] [ 0 ] [ شفیع بهرامیان ]

لئوناردو باف يک پژوهشگر دينى معروف در برزيل است. متن زير، نوشته اوست: در ميزگردى که درباره «دين و آزادى» برپا شده بود و دالايى‌لاما هم در آن حضور داشت، من با کنجکاوى، و البته کمى بدجنسى، از او پرسيدم: عالى جناب، بهترين دين کدام است؟
خودم فکر کردم که او لابد خواهد گفت: «بودايى» يا «اديان شرقى که خيلى قديمى‌تر از مسيحيت هستند.»
دالايى‌لاما کمى درنگ کرد، لبخندى زد و به چشمان من خيره شد ... و آنگاه گفت:«بهترين دين، آن است  که از شما آدم بهترى بسازد.»
من که از چنين پاسخ خردمندانه‌اى شرمنده شده بودم، پرسيدم:آنچه مرا انسان بهترى مى‌سازد چيست؟
او پاسخ داد: «هر چيز که شما را دل‌رحم‌تر، فهميده‌تر، مستقل‌تر، بى‌طرف‌تر، بامحبت‌تر، انسان دوست‌تر، با مسئوليت‌تر و اخلاقى‌تر سازد.
دينى که اين کار را براى شما بکند، بهترين دين است»
من لحظه‌اى ساکت ماندم و به حرف‌هاى خردمندانة او انديشيدم. به نظر من پيامى که در پشت حرف‌هاى او قرار دارد چنين است:
دوست من! اين که تو به چه دينى اعتقاد دارى و يا اين که اصلاً به هيچ دينى اعتقاد ندارى، براى من اهميت ندارد. آنچه براى من اهميت دارد، رفتار تو در خانه، در خانواده، در محل کار، در جامعه و در کلّ جهان است. به ياد داشته باش، عالم هستى بازتاب اعمال و افکار ماست.
قانون عمل و عکس‌العمل فقط منحصر به فيزيک نيست. در روابط انسانى هم صادق است.
اگر خوبى کنى، خوبى مى‌بينى و اگر بدى کنى، بدى.
هميشه چيزهايى را به دست خواهى آورد که براى ديگران نيز همان‌ها را آرزو کنى.
شاد بودن، هدف نيست. يک انتخاب است.

«هيچ دينى بالاتر از حقيقت وجود ندارد.»

[ پنجشنبه 7 بهمن1389 ] [ 11 ] [ شفیع بهرامیان ]

کودک فال فروشی را پرسیدم چه می کنی؟

گفت: به آنانکه در دیروز خود مانده اند فردا را می فروشم!

[ پنجشنبه 7 بهمن1389 ] [ 11 ] [ شفیع بهرامیان ]

به استحضار دانشجویان گرامی می رساند که صفحات زیر برای آزمون تستی - تشریحی درس اصول و مبانی تکنولوژیهای اطلاعاتی و ارتباطاتی  از جزوه حذف شده است :

۱- صفحه 22  ( از آشنایی با صفحات وب)  تا صفحه 35  ( تا اول اینترنت پرسرعت )

۲- صفحه 37 ( از ویژگیهای فنآوری ADSL )  تا صفحه 41 ( تا اول شبکه های بیسیم )

۳- صفحه 126 ( نرم افزارهای روابط عمومی الکترونیک ) تا آخر صفحه 127

* لطفا فراموش نکنید که یک سئوال تشریحی در رابطه با فلسفه درس و ارتباط آن با روابط عمومی حتما در کنار سئوالات تستی طرح خواهد شد.

جزوه اصلی ۱۳۸ صفحه است و براساس این جزوه حذفیات انجام شده است.آزمون از دو قسمت تشکیل شده است: ۴۰ سئوال تستی که نمره منفی هم دارد و چند سئوال تشریحی...

[ چهارشنبه 6 بهمن1389 ] [ 10 ] [ شفیع بهرامیان ]

آخرین خبر :( ۱۵ بهمن )   همکارمان محمد سنگی دیروز شنبه ۱۵ بهمن ماه از بیمارستان عارفیان مرخص شد و به دامان پر مهر خانواده برگشت.

محمد سنگی  کارمند واحد فرهنگی دانشگاه را حتما همه دانشجویان می شناسند. او ۱۵ روز ی است که پدر شده... برای بهبود این عزیز جز دعا به درگاه قادر شفابخش چه می توان کرد... محتاج دعای خیر شما عزیزان.


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 6 بهمن1389 ] [ 10 ] [ شفیع بهرامیان ]

چهار بلوک خبرنویسی

منبع : حرفه؛ روابط عمومی -  این مطلب را با اجازه دکتر نمکدوست که اجازه نشر آن را داده اند منتشر می کنم. کارگاهی داشتیم برای مسئولان روابط عمومی استان ها در خصوص خبرنویسی. از ارزش های هفت گانه و عناصر خبری شش گانه و سبک خبرنویسی هرم وارونه که بگذریم، خبرنویسی به سبک ” قالی ایرانی” مطرح شد. سبکی که هم اکنون توسط خبرگزارهای بزرگ


ادامه مطلب
[ پنجشنبه 30 دی1389 ] [ 13 ] [ شفیع بهرامیان ]

BCC چیست ؟
BCC از کلمات blind carbon copy ، اقتباس شده است . با استفاده از  BCC ، امکان مخفی نگه داشتن آدرس دریافت کنندگان یک Email ، فراهم می گردد . بر خلاف آدرس هائی که در فیلد To و یا CC درج و امکان مشاهده آنان توسط سایر دریافت کنندگان وجود دارد ، امکان مشاهده آدرس های درج شده در فیلد  BCC توسط سایر دریافت کنندگان وجود نخواهد داشت(  ارسال نسخه ای از نامه به شخص ثالث بدون این که به دریافت کننده اولیه نامه اطلاعی داده شده باشد  ).


ادامه مطلب
[ پنجشنبه 30 دی1389 ] [ 12 ] [ شفیع بهرامیان ]
"محتوا پادشاهی می کند" ، اگر قصد دارید وب سایت شما برای شما لینک سازی کند می بایست وب سایتتان برای کاربران و موتور های جستجو قابل خواندن باشد و به قولی وب سایت بایستی طوری طراحی و پیاده سازی شود که مورد علاقه موتورهای جستجو قرار گیرد. موتور های جستجو همواره قصد دارند که به کاربران و جستجو گر ها بهترین و مفید ترین نتایج را نشان دهند. بنابراین ، آنها به دنبال سایتهایی با محتویات و اطلاعات با کیفیت بالا می گردند، پس با نوشتن اطلاعات برای کاربران ، نه تنها جنبه اطلاع رسانی از طریق اینترنت را درنظر گرفته اید بلکه در حال برپایی سایتی هستید که مورد علاقه موتورهای جستجو است.
در واقع شما سایتی برای کاربران می سازید اما موتور های جستجو هم خواهند آمد.
در هنگام طراحی سایت یا بازسازی یک وب سایت چهار قانون حیاتی وجود دارند که برای موثرتر، کاربردی تر و مورد علاقه موتور های جستجو شدن می بایست مد نظر بگیرید.

web-design-rules-01.jpg

ادامه مطلب
[ پنجشنبه 30 دی1389 ] [ 11 ] [ شفیع بهرامیان ]

نمونه سئوالات درس تکنولوژیهای نوین اطلاعاتی و ارتباطی برای آشنایی دانشجویان روابط عمومی در ادامه مطلب قرار داده شده است.

توجه : این سئوالات صرفا برای آشنایی دانشجویان با شیوه طرح سئوال نگارنده در درس فوق الذکر آماده شده و لزوما در امتحان نهایی سئوالی از آن طرح نخواهد شد.

لازم به ذکر است که امتحان نهایی بصورت تستی - تشریحی بوده و در آن یک سوال عملی و تشریحی به همراه ۳۵ سئوال تستی تدوین و برای پاسخگویی تقدیم دانشجویان عزیز خواهد شد. لطفا اطلاع رسانی بفرمایید.


ادامه مطلب
[ پنجشنبه 30 دی1389 ] [ 8 ] [ شفیع بهرامیان ]

 کشیشی در اتوبوس نشسته بود که یک ولگرد مست و لایعقل سوار شد و کنار او نشست
 
مرد روزنامه ای باز کرد و مشغول خواندن شد و بعد از مدتی از کشیش پرسید
 
پدر روحانی روماتیسم از چی ایجاد میشود؟
 
کشیش هم موعظه را شروع کرد و گفت روماتیسم حاصل مستی و میگساری و بی بند و باری است
 
 مردک با حالت منفعل دوباره سرش گرم روزنامه خودش شد...
 
 بعد کشیش از او پرسید تو حالا چند وقت است که روماتیسم داری؟

 مردک گفت من روماتیسم ندارم
 
 اینجا نوشته است پاپ اعظم چند سالی است که دچار روماتیسم بدی است!! 


 نتیجه ارتباطی : پيش از پاسخ دادن مطمئن شويد سئوال را به خوبي متوجه شده ايد و جواب آنرا مي دانيد!!!

[ پنجشنبه 30 دی1389 ] [ 8 ] [ شفیع بهرامیان ]

 می خواستم به دنیا بیایم، در زایشگاه عمومی، پدر بزرگم به مادرم گفت: فقط بیمارستان خصوصی. مادرم گفت: چرا؟... گفت: مردم چه می گویند؟

 می خواستم به مدرسه بروم، مدرسه ی سر کوچه ی مان. مادرم گفت: فقط مدرسه ی غیر انتفاعی! پدرم گفت: چرا؟...مادرم گفت: مردم چه می گویند؟

 به رشته ی انسانی علاقه داشتم. پدرم گفت: فقط ریاضی! گفتم: چرا؟...گفت: مردم چه می گویند؟

 با دختری روستایی می خواستم ازدواج کنم. خواهرم گفت: مگر من بمیرم. گفتم: چرا؟...گفت: مردم چه می گویند؟

 می خواستم پول مراسم عروسی را سرمایه ی زندگی ام کنم. پدر و مادرم گفتند: مگر از روی نعش ما رد شوی. گفتم: چرا؟...گفتند: مردم چه می گویند؟

 می خواستم به اندازه ی جیبم خانه ای در پایین شهر اجاره کنم. مادرم گفت: وای بر من. گفتم: چرا؟...گفت: مردم چه می گویند؟

 اولین مهمانی بعد از عروسیمان بود. می خواستم ساده باشد و صمیمی. همسرم گفت: شکست، به همین زودی؟! گفتم: چرا؟... گفت: مردم چه می گویند؟

 می خواستم یک ماشین مدل پایین بخرم، در حد وسعم، تا عصای دستم باشد. زنم گفت: خدا مرگم دهد. گفتم: چرا؟... گفت: مردم چه می گویند؟

 بچه ام می خواست به دنیا بیاید، در زایشگاه عمومی. پدرم گفت: فقط بیمارستان خصوصی. گفتم: چرا؟... گفت: مردم چه می گویند؟

 می خواستم بمیرم. بر سر قبرم بحث شد. پسرم گفت: پایین قبرستان. زنم جیغ کشید. دخترم گفت: چه شده؟... گفت: مردم چه می گویند؟

 مُردم...

 برادرم برای مراسم ترحیمم مسجد ساده ای در نظر گرفت. خواهرم اشک ریخت و گفت: مردم چه می گویند؟

از طرف قبرستان سنگ قبر ساده ای بر سر مزارم گذاشتند. اما برادرم گفت: مردم چه می گویند؟!.. خودش سنگ قبری برایم سفارش داد که عکسم را رویش حک کردند.

  حالا من در اینجا در حفره ای تنگ خانه کرده ام و تمام سرمایه ام برای ادامه ی زندگی جمله ای بیش نیست: مردم چه می گویند؟

 مردمی که عمری نگران حرفهایشان بودم، لحظه ای نگران من نیستند و حتی من را از یاد برده اند...

[ پنجشنبه 30 دی1389 ] [ 8 ] [ شفیع بهرامیان ]

شنبه 18 دیماه اولین سالگرد تولد شیرین زبان خانواده ام " سانا " بود. یکسال گذشت و دختر من هم یکساله شد... انگار همین دیروز بود که در سالن انتظار بیمارستان صولتی ارومیه منتظر آمدنش بودم....او با آمدن بی خبرانه اش زندگیم را معنایی دیگر بخشید...


ادامه مطلب
[ پنجشنبه 30 دی1389 ] [ 8 ] [ شفیع بهرامیان ]
خبر فوری

به خبری که هم اکنون به دستم رسید توجه فرمایید...


ادامه مطلب
[ دوشنبه 27 دی1389 ] [ 16 ] [ شفیع بهرامیان ]

سالها بود دست طلب بسویت دراز می کردیم

تا شاید کرمی فرمایی

و لب تشنه این سرزمین را به رحمتت امیدوار می دیدیم...

۱۰ گذشت و به ۲۰ رسید

ایام زمستانه ات در تقویم..

اما خبری از سپید برف زندگی بخشت نبود

به ناگاه آسمان سفره بگشود

زمین جامه سفید بر تن کرد

سانا دختر یکساله ام از تعجب دهانش وا شد

تو باز چتر برکتت را بر مای قدر نشناس گشودی

دوباره زمین سفید پوشید

اما نه برای عروسی...

اینبار حکایت کفن بود

حکایت رفتن و پرپر شدن

و سپید برف رحمت رسانت

به ریختن خون سرخ ۷۷ بیگناه متهم شد!!

آیا این عادلانه بود؟؟؟؟

[ یکشنبه 26 دی1389 ] [ 12 ] [ شفیع بهرامیان ]

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج آزمون‌های کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی در نیمه دوم بهمن ماه خبر داد. 

حسین توکلی، افزود: 139 هزار و 371 نفر در آزمون‌های علمی کاربردی پذیرش می‌شوند که از این تعداد 96 هزار و 181 نفر در دوره کاردانی خواهند بود.

وی اظهار داشت: همچنین از تعداد کل ظرفیت این دانشگاه،1 هزار و 100 نفر در دوره کارشناسی و 42 هزار و 80 نفر در دوره کارشناسی ناپیوسته پذیرش می‌شوند. 

199 هزار و 120 نفر در آزمون‌های کاردانی و 201 هزار و 67 نفر در آزمون‌های کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی ثبت‌نام کرده بودند.

آزمون کلیه گروه‌های آموزشی دانشگاه علمی کاربردی روز جمعه 17 دی‌ماه برگزار شد.

[ شنبه 25 دی1389 ] [ 16 ] [ شفیع بهرامیان ]

ثبت نام جهت شركت در آزمون جامع و ارزيابي حرفه اي  دوره هاي كارداني علمي كاربردي پودماني اسفند ماه 1389آغاز شد.

به گزارش  روابط عمومي دانشگاه جامع علمي كاربردي ، دكتر علي صدر ، مدير آزمون ، آموزش هاي خاص و غير حضوري دانشگاه با اعلام اين خبر افزود : داوطلبان واجد شرايط شركت در آزمون جامع و ارزيابي حرفه‌اي اسفندماه 1389 مي‌توانند ضمن مراجعه به مركز آموزش علمي كاربردي محل تحصيل و دريافت نام كاربري و رمز عبور از مركز آموزشي ، از امروز چهارشنبه 22 دي ماه لغايت چهارشنبه 6 بهمن ماه از طريق سامانه ثبت نام آزمون مذكور به آدرس http://azmoonjame.uast.ac.ir نسبت به ثبت نام اوليه اقدام نمايند. دكتر صدر در ادامه اظهار داشت : داوطلبان جهت كسب اطلاعات بيشتر در مورد واجدین شرایط شرکت در آزمون و سایر موارد مي‌توانند دفترچه راهنماي موجود در سامانه ثبت نام را مطالعه يا به مركز آموزش علمي كاربردي محل تحصيل خود مراجعه نمايند.مدير آزمون ، آموزش هاي خاص و غير حضوري دانشگاه جامع علمي كاربردي در خاتمه اظهار داشت : آزمون جامع و ارزيابي حرفه اي دوره هاي كارداني علمي كاربردي پودماني 20 اسفندماه سالجاري توسط سازمان سنجش آموزش بصورت همزمان در سراسر كشور برگزار مي‌شود.

[ شنبه 25 دی1389 ] [ 16 ] [ شفیع بهرامیان ]

زندگی ترکیبی از امتحانات متفاوت است... تلفیقی از راهها، کوره راهها و از همه مهم تر پلهایی است که باید به هر صورت و طریقی از آنها گذشت.... نکته جالب قضیه این است که آدمی روبروی خود همیشه یک پل یا مانع را می بیند و براین اساس سعی بر گذشتن از آن می کند اما به محض گذران یکی، پل دیگری از راه می رسد و این تسلل تا ابد ادامه می یابد...

اصلا شیرینی قضیه به همین  تنها دیدن هاست... که اگر از اول آدمی تمامی پل ها و موانع سر راه زندگیش را با هم می دید شاید هرگز انگیزه گذشتن از حتی یکی از ان موانع در او ایجاد نمی شد....

امروز روز امتحان بود برای بعضی از دوستان و نزدیکانم ( من دانشجویانم را اینگونه می پندارم ) هرچه بود خوب یا بد تمام شد... این امتحان تمام شد... هر چند اطمینان دارم همه دوستان و اشنایانم به موفقیت آنرا گذراندند... اما در هر صورت این هم تمام شد... بهتر است اماده گذر از امتحان بعدی و پل بعدی زندگی باشیم... فلسفه زندگی همین است... فقط مواظب باشیم پلهای قبلا رفته را دوباره نپیمائیم... همین

[ شنبه 18 دی1389 ] [ 10 ] [ شفیع بهرامیان ]
همه ما خودمان را چنين متقاعد مي كنيم كه زندگي بهتري خواهيم داشت اگر:

شغلمان را تغيير دهيم

مهاجرت كنيم

با افراد تازه اي آشنا شويم

ازدواج كنيم

فكر ميكنيم،‌ زندگي بهتر خواهد شد اگر:

ترفيع بگيريم

اقامت بگيريم

با افراد بيشتري آشنا شويم

بچه دار شويم
و خسته مي شويم وقتي:

ادامه مطلب
[ جمعه 17 دی1389 ] [ 23 ] [ شفیع بهرامیان ]

توصیف بعضی از لحظات اصلا کار راحت و آسانی نیست، زندگی ملغمه ای است از خوشیها و رنج ها، شادیها و غم ها، آشنائیها و جدائیها، سربلندیها و سرشکستگی ها، شکستها و موفقیت ها....

تنها باید کوشید و به روال و یک شیوه خو و عادت نکرد و گرنه برای توصیف بعضی از لحظات ان نمی توان تیتری بهتر آنچه زدم پیدا کرد.

                                     پرواز را بخاطر بسپار....پرنده رفتنی است...

هرچند که زندگي کوتاه‏تر از آن است که شما بخواهيد وقت خود را صرف تشويش و نگراني کنيد، يادتان باشد، بي‏ثمرترين‏ روزها، روزي است که نخنديده باشيم. چهره مصمم، شاد و صميمي بزرگ‏ترين حربه درهاي بسته است. هيچ‏گاه با روحيه خراب و افسرده به سراغ کسي نرويد، که دري به روي شما باز نمي‏شود.
حتی امروز که با بسیاری از کسانی که در طول این دو سال و نیم  به هم خو کرده بودیم وداع کردم ( دانشجویان دو دوره کاردانی و کارشناسی )در کنار همه دلتنگیها،کلی با هم خندیدیم.... و دسته گلی که با آن مرا بدرقه کردند برای همیشه آنان را در درونم ماندگار ساخت...

                                       پرواز پایان راه نیست... آغاز زندگی است

[ جمعه 17 دی1389 ] [ 15 ] [ شفیع بهرامیان ]

آزمون دوره هاي كارشناسي پيوسته و ناپيوسته دانشگاه جامع علمي كاربردي صبح روز 17دي ماه و آزمون دوره كارداني عصر روز 17 دي ماه در سراسر كشور برگزار مي‌شود و  محل برگزاري و آدرس حوزه آزمون در ذيل كارت ورود به جلسه درج شده است . آزمون در نوبت صبح راس ساعت 8 و در نوبت بعدازظهر راس ساعت 15 آغاز مي‌شود.

 ظرفيت پذيرش دانشجويان در دوره‌هاي كارداني ، كارشناسي و كارشناسي ناپيوسته دانشگاه جامع علمي كاربردي 140 هزار نفر است كه از اين تعداد 96 هزار نفر در دوره كارداني و  44 هزارنفر در دوره هاي كارشناسي پيوسته و ناپيوسته پذيرش مي‌شوند.

دانشجویان گرامی بهتر است برای انجام آزمونی موفق موارد زیر را در نظر داشته باشند :

۱- ضریب دروس تخصصی ده برابر دروس ( به استثنای ریاضی و امار) عمومی است پس لازم است تمرکز اصلی بر دروس تخصصی صورت پذیرد.

۲- همواره فهم سئوالات می تواند در یافتن گزینه صحیح کارساز باشد بنابر این بهتر است روی سئوالات بدقت خوانده شده و سپس با خواندن هز چهار گزینه ( حتی اگر گزینه درست همان الف باشد) در پاسخنامه علامت لازم زده شود.

۳- چنانچه در هنگام آزمون بین ۳ گزینه یا ۴ گزینه شک داشتید از جواب دادن پرهیز کنید اما به هنگام شک بین تنها دو گزینه حتما یکی از گزینه ها را انتخاب کنید.

۴- از تاثیر مخرب نمره منفی برای سئوالات غلط غافل نباشید و بصورت شانسی به سئوالات جواب ندهید مگر در وقتی که تنها به دو گزینه مشکوک باشید در یک سئوال

۵- مواظب باشید که جواب سئوالات را بصورت جابجا در پاسخنامه درج نکنید

۶- در اینگونه آزمونها بدلیل نامشخص بودن منابع، مطمئن باشید که شما شانس زیادی برای قبولی در آزمون به نسبت دیگران دارید پس به هیچ وجه استرس نداشته باشید.

                                       همواره موفق و موید باشید این آرزوی من است...

[ جمعه 17 دی1389 ] [ 15 ] [ شفیع بهرامیان ]

تئوری و عمل در روابط عمومی  و ارتباطات

نویسنده کتاب : علی میر سعید قاضی

( چکیده و خلاصه نویسی از مریم کریمی بی صفر )

 سیستم ها و مجموعه ها از نظر پیوند وتعامل با محیط 2 دسته اند :

سیستم های باز : سیستمی که با پیرامون خود ارتباط – اتکاء و پیوستگی و تعامل دائم دارد .( به شرط ارتباط با محیط به حبات خود ادامه می دهد )

سیتسم های بسته : سیستمی که متکی به خود بوده و بدون ارتباط با محیط است .( واقعیت های ذهبی اند نه عینی )

نکته : افراد و موسسات برای رسیدن به مقاصد خود نیازمند :


ادامه مطلب
[ جمعه 17 دی1389 ] [ 15 ] [ شفیع بهرامیان ]

چکیده و خلاصه افکار عمومی در ۱۳۰ جمله با آخرین اصلاحات دیماه ۱۳۸۹ را می توانید در لینک زیر دریافت کنید،همچنین نمونه سوال مبانی ارتباط جمعی و افکار عمومی را هم در دومین لینک می توانید دریافت کنید :


ادامه مطلب
[ جمعه 17 دی1389 ] [ 15 ] [ شفیع بهرامیان ]
جزوه اصول سرپرستی و مدیریت( کنکور کارشناسی روابط عمومی و امور فرهنگی )

جزوه اصول سرپرستی به زبان ساده ( کارشناسی  امور فرهنگی و روابط عمومی )


ادامه مطلب
[ پنجشنبه 16 دی1389 ] [ 13 ] [ شفیع بهرامیان ]

دانشجویان پودمانی روابط عمومی می توانند جزوه شماره ۲ مبانی ارتباطات جمعی را از لینک زیر بصورت پی دی اف دریافت کنند. ( با تشکر از دوست عزیزم استاد میر شاهی )

جزوه مبانی ارتباطات جمعی 2


ادامه مطلب
[ پنجشنبه 16 دی1389 ] [ 13 ] [ شفیع بهرامیان ]

ساختار سازماني يك تحريريه يا روزنامه:
1 – سردبير:
از وظايف سردبير هماهنگ كردن عوامل اجرايي و فعاليت‌هاي آنان با خط‌مشي رسانه، ايجاد ارتباط و هماهنگي بين گروهها، شعب يا سرويس‌هاي گوناگون و اعمال مديريت در كليه بخش‌هاي خبري، نظارت بر امور خبري و تعيين برنامه‌هاي كوتاه‌مدت و بلندمدت براي حسن اجراي كار است.
2 – معاون سردبير: در حكم جانشين سردبير فعاليت مي‌كند و در واقع همراه و همگام سردبير ناظر بر حسن اجراي كار است.
3 – دبير سرويس: سازمانهاي خبري از سرويسهاي گوناگوني تشكيل يافته‌اند كه با توجه به نيازهاي خبري مخاطبان شكل مي‌گيرد. هر سرويس خبري مركب از خبرنگاران، گزارشگران، مصاحبه‌گران، نويسندگان است كه در رأس آنان دبير سرويس در محدوده‌اي كوچكتر وظايف سردبير را در حوزه سرويس خود برعهده دارد.
4 – دبير فني: مسئوليت بخش صفحه‌آرايي، صفحه‌بندي و بطور كلي امور فني از لحظه حروفچيني تا مرحله چاپ و نظارت بر چاپ را برعهده دارد.
5 – ويراستاران: وظيفه تطبيق فعاليت خبرنگاران و روزنامه‌نگاران را با مشي روزنامه ارزيابي و به عنوان كانال پالايش اخبار عمل مي‌كنند.
6 – سرويس عكس: وظيفه تأمين قسمت‌هاي تصويري را برعهده دارند و از عكاسان آشنا به امور خبري در زمينه‌هاي مختلف سياسي، اقتصادي، هنري، ورزشي و ... تشكيل مي‌شود.
7 – آرشيو عكس و خبر: با استفاده از تصاوير به اعضاي تحريريه‌ها براي غنا بخشيدن به مطالب تهيه شده، رفع بسياري از ابهامها و تكميل مطالب خبري كمك مي‌كند.
8 – اتاق خبـر: به مركز دريافت و ا رسال اخبار توسط دستگاههاي تلكس و نمابر گفته مي‌شود.
9 – كتابخانه: محلي براي مطالعات آزاد و تخصصي جهت رشد دانش و بالا بردن بينش است.


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 15 دی1389 ] [ 22 ] [ شفیع بهرامیان ]

گروهی از دانشمندان انگلیسی دریافتند برخلاف آنچه که درمورد سیاره های متفاوت زن و مرد گفته می شود، روش عاشق شدن در مغز زنان و مردان یکی است.

به گزارش مهر، در آخرین دهه قرن بیستم کتاب معروف "مردان مریخی، زنان ونوسی" منتشر شد. اکنون نتایج تحقیقات محققان دانشگاه کالج لندن نشان می دهد که این کتاب یک اسطوره بیشتر نیست و واقعیت چیز دیگری است.

این دانشمندان کشف کردند زمانی که عشق می آید عملکرد و واکنش مغز زنان و مردان یکسان است. به عبارت دیگر، نه تنها زنان اهل ونوس و مردان از مریخ نیستند بلکه هر دوی آنها یک سیاره بیشتر ندارند.

این محققان به منظور دستیابی به این نتایج، به 24 داوطلب (12 زن و 12 مرد) تصاویری از شرکای زندگی آنها را نشان دادند.

داوطلبان بین 19 تا 47 سال داشتند و زندگی عاشقانه آنها بر پایه سن از 4 ماه تا 23 سال قبل آغاز شده بود. تمامی داوطلبان رابطه بسیار عاشقانه ای با شریک زندگی و همسر خود داشتند.

همزمان با نشان دادن این تصاویر، مغز داوطلبان با رزونانس مغناطیسی کنترل شد. قبل و بعد از نشان دادن این تصاویر و رصد مغز، از داوطلبان در مورد احساس واقعی که نسبت به شریک زندگی خود دارند سئوال شد.

در این تحقیقات زمانی که داوطلبان تصاویر مربوط به همسر خود را می دیدند در مغز تمام آنها چه زن و چه مرد الگوی فعالیت بسیار مشابهی مشاهده شد. به طوری که در هر دو جنس با بروز احساسات همان فضاهای کورتکس و زیرکورتکس فعال شدند. این فضاها به طور کلی غنی از فعالیتهای انتقال دهنده عصبی دوپامین هستند. دوپامین، هورمون خوشحالی است که "احساس خوب" را در فرد ایجاد می کند.

این فضاها شامل هیپوتالاموس، فضای میانی بطنی، هسته دمی، انسولا، هیپوکامپ و کورتکس کمربندی قدامی بودند.

به گفته این دانشمندان، فعالیت دوپامین به شدت با فعالیت سایر انتقال دهنده های عصبی از جمله آنهایی که توسط اکسیتوسین و سروتونین کنترل می شوند ارتباط دارد.

تمام این انتقال دهنده های عصبی نقش مهمی در کنترل و تنظیم روابط عاطفی و پیوندهای میان افراد ایفا می کنند.

براساس گزارش تلگراف، نتایج این تحقیقات همچنین نشان داد که عشق واقعا می تواند کور باشد. به طوری که زمانی که این افراد عاشق، تصاویر شریک زندگی خود را می دیدند بخش وسیعی از کورتکس مغزی آنها غیر فعال می شد.

تمامی این فضای غیرفعال شده مسئول قضاوت و انتقاد هستند.

[ دوشنبه 13 دی1389 ] [ 14 ] [ شفیع بهرامیان ]

در مهد کودکهای ایران 9 صندلی میذارن و به 10 بچه میگن هر کی نتونه سریع برای خودش یه جا بگیره گرگه و .... ادامه بازی.
بچه ها هم همدیگر رو  هل میدن تا خودشون بتونن روی صندلی بشینن.
با این بازی ما از بچگی به کودکان خود آموزش میدیم که هرکی باید به فکر خودش باشه.
در مهد کودکهای ژاپن 9 صندلی میذارن و به 10 بچه میگن اگه یکی روی صندلی جا نشه همه باختین.
لذا بچه ها نهایت سعی خودشونو میکنن و همدیگر رو طوری بغل میکنن که  كل تيم  10 نفره  روي 9 تا صندلي جا بشن و كسي بي صندلي نمونه.
بعد 10 نفر روی 8 صندلي،
بعد 10 نفر روی 7 صندلي و  همینطور تا آخر.
با این بازی اونا به بچه هاشون فرهنگ همدلی و کمک به همدیگر رو یاد میدن.

[ سه شنبه 7 دی1389 ] [ 22 ] [ شفیع بهرامیان ]

وبلاگ آن مرد! می رود:دوستی با بعضی آدمها مثل نوشیدن چای کیسه ایست هول هولکی و دم دستی.این دوستی ها برای رفع تکلیف خوبند اما خستگی ات را رفع نمی کنند.این چای خوردنها دل آدم را باز نمی کند خاطره نمی شود فقط از سر اجبار می خوریشان که چای خورده باشی به بعدش هم فکر نمی کنی. 

دوستی با بعضی آدمها مثل خوردن چای خارجی است.پر از رنگ و بو .این دوستها جان می دهد برای مهمان بازی برای جوکهای خنده دار تعریف کردن برای فرستادن اس ام اس صد تا یک غاز.برای خاطره های دم دستی. اولش هم حس خوبی به تو می دهند. این چای زود دم خارجی را می ریزی در فنجان بزرگ. می نشینی با شکلات فندقی می خوری و فکر می کنی خوشبحال ترین آدم روی زمینی.فقط نمی دانی چرا باقی چای که مانده در فنجان بعد از یکی دوساعت می شود رنگ قیر یک مایع سیاه و بد بو که چنان به دیواره فنجام رنگ می دهد که انگار در آن مرکب چین ریخته بودی نه چای . 

دوستی با بعضی آدمها مثل نوشیدن چای سر گل لاهیجان است.باید نرم دم بکشد.باید انتظارش را بکشی.باید برای عطر و رنگش منتظر بمانی باید صبر کنی.آرام باشی و مقدماتش را فراهم کنی باید آن را بریزی در یک استکان کوچک کمر باریک.

خوب نگاهش کنی.

عطر ملایمش را احساس کنی

و آهسته جرعه جرعه بنوشی اش و زندگی کنی .... 

 

 

[ یکشنبه 5 دی1389 ] [ 22 ] [ شفیع بهرامیان ]


به خدا گفتم : « بیا جهان را قسمت کنیم, آسمون واسه من ابراش مال تو, دریا مال من موجش مال تو, ماه مال من خورشید مال تو ... » 

  خدا خندید و گفت:تو انسان باش،  همش مال تو،منم مال تو

[ شنبه 4 دی1389 ] [ 13 ] [ شفیع بهرامیان ]

من باور دارم ...
که دعوا و جرّ و بحث دو نفر با هم به معنى اين که آن‌ها همديگر را دوست ندارند نيست و دعوا نکردن دو نفر با هم نيز به معنى اين که آن‌ها همديگر را دوست دارند نمى‌باشد.
 
من باور دارم ...
که هر چقدر دوستمان خوب و صميمى باشد هر از گاهى باعث ناراحتى ما خواهد شد و ما بايد بدين خاطر او را ببخشيم.

من باور دارم ...
که دوستى واقعى به رشد خود ادامه خواهد داد حتى در دورترين فاصله‌ها. عشق واقعى نيز همين طور است.

من باور دارم ...
که ما مى‌توانيم در يک لحظه کارى کنيم که براى تمام عمر قلب ما را به درد آورد.

من باور دارم ...
که زمان زيادى طول مى‌کشد تا من همان آدم بشوم که مى‌خواهم.

من باور دارم ...
که هميشه بايد کسانى که صميمانه دوستشان دارم را با کلمات و عبارات زيبا و دوستانه ترک گويم زيرا ممکن است آخرين بارى باشد که آن‌ها را مى‌بينم.

من باور دارم ...
که ما مسئول کارهايى هستيم که انجام مى‌دهيم، صرفنظر از اين که چه احساسى داشته باشيم.

من باور دارم ...
که اگر من نگرش و طرز فکرم را کنترل نکنم،او مرا تحت کنترل خود درخواهد آورد.

من باور دارم ...
که قهرمان کسى است که کارى که بايد انجام گيرد را در زمانى که بايد انجام گيرد، انجام مى‌دهد، صرفنظر از پيامدهاى آن.

من باور دارم ...
که گاهى کسانى که انتظار داريم در مواقع پريشانى و درماندگى به ما ضربه بزنند، به کمک ما مى‌آيند و ما را نجات مى‌دهند.

من باور دارم ...
که گاهى هنگامى که عصبانى هستم حق دارم که عصبانى باشم امّا اين به من اين حق را نمى‌دهد که ظالم و بيرحم باشم.

من باور دارم ...
که بلوغ بيشتر به انواع تجربياتى که داشته‌ايم و آنچه از آن‌ها آموخته‌ايم بستگى دارد تا به اين که چند بار جشن تولد گرفته‌ايم.

من باور دارم ...
که هميشه کافى نيست که توسط ديگران بخشيده شويم، گاهى بايد ياد بگيريم که خودمان هم خودمان را ببخشيم.

من باور دارم ...
که صرفنظر از اين که چقدر دلمان شکسته باشد دنيا به خاطر غم و غصه ما از حرکت باز نخواهد ايستاد.

من باور دارم ...
که زمينه‌ها و شرايط خانوادگى و اجتماعى برآنچه که هستم تاثيرگذار بوده‌اند امّا من خودم مسئول آنچه که خواهم شد هستم.

من باور دارم ...
که نبايد خيلى براى کشف يک راز کند و کاو کنم، زيرا ممکن است براى هميشه زندگى مرا تغيير دهد.

من باور دارم ...
که دو نفر ممکن است دقيقاً به يک چيز نگاه کنند و دو چيز کاملاً متفاوت را ببينند.

من باور دارم ...
که زندگى ما ممکن است ظرف تنها چند ساعت توسط کسانى که حتى آن‌ها را نمى‌شناسيم تغيير يابد.

من باور دارم ...
که گواهى‌نامه‌ها و تقديرنامه‌هايى که بر روى ديوار نصب شده‌اند براى ما احترام و منزلت به ارمغان نخواهند آورد.

من باور دارم ...
که کسانى که بيشتر از همه دوستشان دارم خيلى زود از دستم گرفته خواهند شد.

من باور دارم ...
«شادترين مردم لزوماً کسى که بهترين چيزها را داردنيست بلکه کسى است که از چيزهايى که دارد بهترين استفاده را مى‌کند.»

و من باور دارم ...

که شما بايد اين متن را براى کسانى که بهشان باور داريد بفرستيد. مثل همين کارى که من کردم

[ پنجشنبه 2 دی1389 ] [ 15 ] [ شفیع بهرامیان ]

اولين آزمون نيمه متمركز دكتري سال 1390 بصورت آزمون كتبي براساس اطلاعات مندرج در جداول زير از طريق سازمان سنجش آموزش كشور برگزارمي گردد.

جدول زمانبندي آزمون:

شروع زمان ثبت نام تاريخ برگزاري آزمون اعلام نتايج چند برابر ظرفيت
3/11/89 لغايت 10/11/89 25 فروردين ماه 1390 اواخر ارديبهشت ماه 1390

شرايط و ضوابط كلي:
- داشتن مدرك كارشناسي ارشد يا دكتراي حرفه­اي مورد تاييد و يا دانشجوي سال آخر كه تا 31/6/1390 فارغ التحصيل شود.
- متناسب بودن مدرك تحصيلي داوطلبان با رشته مورد تقاضا در آزمون الزاميست.
- فارغ التحصيلان رشته­هاي مختلف با مدرك معادل حق شركت در آزمون را ندارند مگر اينكه در آزمون جامع ارزيابي دارندگان مدرك معادل كارشناسي ارشد كه توسط سازمان سنجش آموزش كشور برگزار شده است ، پذيرفته شده باشند.
- داوطلب فقط مي­تواند در يك رشته شركت نمايد.
- داوطلبان مي­توانند در زمان ثبت نام بر اساس علاقه­مندي و اولويت، حداكثر 10 دانشگاه را انتخاب نمايند. اسامي داوطلباني كه حدنصاب لازم را كسب نمايند در قالب چند برابر ظرفيت جهت انجام مراحل بعدي در اواخر ارديبهشت ماه به دانشگاه­هاي مورد نظر اعلام مي­گردد.
- معدل كارشناسي و كارشناسي ارشد يا دكتري حرفه­اي داوطلبان 20درصد نمره آزمون كتبي را به خود اختصاص خواهد داد. شايان ذكر است اين معدل بصورت تراز شده در نمره كل آزمون تأثير داده خواهد شد.
- پس از انجام كليه مراحل آزمون، نتايج نهايي براساس اولويت انتخاب داوطلب، نمره ارسالي دانشگاه‌ها، ظرفيتهاي هر رشته و حد نصاب اعلام شده توسط دانشگاه پذيرنده از طريق سازمان سنجش آموزش كشور اعلام مي­گردد. شايان ذكر است پذيرش نهايي بر اساس نمره ارسالي دانشگاه‌ها انجام خواهد گرفت و نمره اوليه داوطلب در پذيرش نهايي تاثير نخواهد داشت.
- آزمون زبان انگليسي در سطح آزمون تافل، توليمو، آيلتس و شامل سه بخش دستور زبان، واژگان و درك مطلب مي‌باشد.
آزمون استعداد تحصيلي كه براي گروههاي آموزشي 9 گانه جداگانه طراحي مي‌شودكه شامل بخشهاي درك مطلب، كميتي، تحليلي و منطقي، تجسمي (براي رشته‌هاي فني و مهندسي)مي باشد و بزودي نمونه‌اي از سوالات در سايت سازمان سنجش آموزش كشور قرار خواهد گرفت.

[ سه شنبه 30 آذر1389 ] [ 14 ] [ شفیع بهرامیان ]
ارتباطات و توسعه ( ارتباطات در جهان سوم) یکی از موضوعات مورد مطالعه در مکتب ارتباطات اجتماعی دانشگاه علامه است و هر ساله سئوالاتی از آن در آزمونهای کارشناسی ارشد و دکتری طرح شده است... جزوه زیر در این رابطه کارگشاست..
ادامه مطلب
[ سه شنبه 23 آذر1389 ] [ 13 ] [ شفیع بهرامیان ]

۱۶ آذر هم بالاخره رسید، امسال این روز بزرگ مصادف شد با شروع ماه محرم، با استرس و نگرانی دانشجویانم برای قبولی در آزمون کاردانی به کارشناسی و مصادف شد با خیلی اتفاقات دیگه برای من... تلخ... شیرین .... غمگین...شاد و...

اما اعتراف می کنم با آنکه خود نیز دانشجویی بیش نیستم بهترین ساعات عمرم را در کنار دانشجویانم سپری کرده ام... هیچ لذتی با برق چشمان دانشجو آنگاه که برای یافتن و دانستن بی تابی می کند برابر نیست.... مهم آنست که آیا ما توانسته باشیم این برق نگاه را بیافرینیم یا فقط به تکرار آنچه دیگران هم گفته اند و دانشجویانمان هم شنیده اند اکتفا کنیم؟!!

۱۶ آذر یادآور حادثه ای است در تاریخ این مرز و بوم که نشان داد دانشجو " وجدان همیشه بیدار" و " چشم همواره هوشیار" ملت است و چو بیند که مسیر به سمت تعالی و پیشرفت نیست خاموش نخواهد بود... حالا تفاوتی نمی کند در برابر نیکسون معاون رئیس جمهور آمریکا باشد یا هرکس دیگه ای...

۱۶ آذر بر همه دانشجویان مبارکباد

اهل دانشگاهم

رشته ام علافی‌ست

جیب‌هایم خالی‌ست

پدری دارم

حسرتش یک شب خواب!

دوستانی همه از دم ناباب

و خدایی که مرا کرده جواب

اهل دانشگاهم

قبله ام استاد است

جانمازم نمره!

خوب می‌فهمم سهم آینده من بی‌کاریست

من نمی‌دانم که چرا می‌گویند

مرد تاجر خوب است و مهندس بیکار

و چرا در وسط سفره ما مدرک نیست

چشم ها را باید شست

جور دیگر باید دید

باید از مردم دانا ترسید!

باید از قیمت دانش نالید!

وبه آن‌ها فهماند

که من اینجا فهم را فهمیدم

من به گور پدر علم و هنر خندیدم!

[ دوشنبه 22 آذر1389 ] [ 14 ] [ شفیع بهرامیان ]

پيرمردي صبح زود از خانه‌اش خارج شد.. در راه با يك ماشين تصادف كرد و آسيب ديد. عابراني كه رد مي‌شدند به سرعت او را به اولين درمانگاه رساندند.

پرستاران ابتدا زخمهاي پيرمرد را پانسمان كردند. سپس به او گفتند: « بايد ازت عكسبرداري بشه تا جائي از بدنت آسيب نديده باشه»

پيرمرد غمگين شد، گفت عجله دارد و نيازي به عكسبرداري نيست.

پرستاران از اول دليل عجله‌اش را پرسيدند.

پيرمرد گفت زنم در خانه سالمندان است. هر صبح آنجا مي‌روم و صبحانه را با او مي‌خورم. نمي‌خواهم دير شود!

پرستاري به او گفت: خودمان به او خبر مي‌دهيم.

پيرمرد با اندوه گفت: خيلي متأسفم. او آلزايمر دارد. چيزي را متوجه نخواهد شد! حتي مرا هم نمي‌شناسد!

پرستار با حيرت گفت: وقتي كه نمي‌داند شما چه كسي هستيد، چرا هر روز صبح براي صرف صبحانه پيش او مي‌رويد؟

پيرمرد با صدايي گرفته، به آرامي گفت: اما من كه مي‌دانم او چه كسي است ...!

[ دوشنبه 22 آذر1389 ] [ 14 ] [ شفیع بهرامیان ]

همه ما برای برقراری ارتباط با دیگران، روش‌های منحصر به فردی داریم. بنابراین تعداد بسیار زیادی روش ارتباطی وجود دارد.
اما چگونه می‌توانیم كلیدی پیدا كنیم كه روابط خانوادگی، عاطفی و حرفه‌ای ما را تسهیل كند؟ و چگونه می‌توانیم راه‌حلی بیابیم كه برای همه اشخاص راضی‌كننده باشد و ما را به تفاهم برساند؟
نویسندگان كتاب راهبرد دلفینی كلید این امر را تنها در همكاری و انعطاف‌پذیری می‌دانند. آنها معتقدند كه به طور كلی، انسان‌ها را همانند موجودات دریایی می‌توان به 3 طبقه تقسیم كرد: ماهی‌های كپور، كوسه‌ها و دلفین‌ها.
دسته اول: ماهی‌های كپور هستند كه همیشه ماهی‌های قربانی‌اند‌ زیرا پیوسته توسط دیگر ماهی‌ها خورده می‌شوند. در حیات اجتماعی بشر، برخی از انسان‌ها نیز چنین‌ هستند؛ یعنی برخی از انسان‌ها در زندگی خود نقش ماهی كپور را بازی می‌كنند. آنها كم و بیش و برحسب مورد، قربانی این یا آن چیز، این یا آن مسئله، این یا آن  شخص می‌شوند و حتی ممكن است قربانی روابط غلط و تفكرات منفی خود شوند.
دسته دوم: كوسه ماهی‌ها هستند كه روش (برنده – بازنده) را به كار می‌گیرند. برای اینكه من برنده شوم‌ تو باید بازنده باشی و این كار باید بدون هیچ تمایز و تفاوتی انجام گیرد. برای كوسه‌ماهی، هر نوع ماهی، دشمن به حساب می‌آید. هر ماهی یك وعده غذایی بالقوه است. شاید ما نیز این نقش را بازی كرده باشیم ‌یا حداقل در زندگی حرفه‌ای یا شخصی خود با كوسه‌هایی برخورد كرده باشیم.
دنیای سازمان‌ها و دنیایی كه ما در آن كار می‌كنیم از دیرباز دنیای كوسه‌ها تلقی می‌شود كه گاه صحبت از كاركنانی می‌شود كه برای رسیدن به مقام‌های بالا یكدیگر را می‌درند. در دنیای پررقابت امروز، حتی سازمان‌ها گاهی اوقات به طور موذیانه به سازمان‌های دیگر حمله می‌كنند. به طور خلاصه انسان‌هایی را می‌توان یافت كه كم و بیش در حال رقابت دائمی از نوع برنده- بازنده هستند.
دسته سوم: نوع دیگری از حیوانات دریایی دلفین‌ها هستند. این پستاندار آبزی بزرگ به طور طبیعی بازیگوش و دارای روحیه همكاری است و در ارتباطات خود شیوه برنده- برنده را برگزیده است.

[ دوشنبه 22 آذر1389 ] [ 14 ] [ شفیع بهرامیان ]

 نخستين آزمون دكتراي نيمه متمركز كشور فروردين‌ماه سال آينده طي 2 مرحله آزمون اوليه و مصاحبه دانشگاه‌هاي مجري برگزار خواهد شد.

 آزمون دكتراي نيمه متمركز براي اولين‌‌بار در فروردين‌ماه 1390برگزار مي‌شود و بر اساس آئين‌نامه جديد، پذيرش دانشجوي دكتري از امسال داراي 2 مرحله برگزاري آزمون شامل زبان، آزمون استعداد و دروس مشترك تحصيلي و مصاحبه دانشگاه‌هاي مجري است.

اين آزمون با توجه به اهداف و سياست‌هاي كلان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در جهت بهبود سنجش علمي داوطلبان آزمون‌هاي دوره دكتري تخصصي و با توجه به افزايش ظرفيت دانشگاه‌ها در مقطع دكتري و افزايش چشمگير فارغ‌التحصيلان مقطع كارشناسي ارشد در رشته‌هاي مختلف از دانشگاه‌هاي گوناگون و همچنين تقاضاي روزافزون آنها براي ورود به دوره دكتري، از سوي سازمان سنجش آموزش كشور در 9 گروه‌ آزمايشي علوم انساني، علوم پايه، فني و مهندسي، كشاورزي، هنر، دامپزشكي، پزشكي، زبانهاي خارجي و تربيت بدني و علوم ورزشي طراحي و اجرا مي‌شود.

با وجود ابلاغ آئين‌نامه و توضيحات مكرر برخي از مسئولان مربوطه در وزارت علوم و سازمان سنجش در خصوص جزئيات اين آزمون و مزاياي آن براي دانشجويان، دانشگاه‌ها و در مجموع نظام آموزش عالي كشور، همچنان سوالات و ابهامات مختلفي در اين خصوص در بين متقاضيان آزمون مقطع دكتراي كشور وجود دارد كه در اين گزارش به برخي از اين مسائل پاسخ داده شده است.

نخستين مساله زمان برگزاري اين آزمون بود كه بسياري از داوطلبان نسبت به آن بي اطلاع بوده و خواهان مشخص شدن زمان دقيق آزمون بودند، در همين زمينه ابراهيم خدايي معاون سازمان سنجش از برگزاري آزمون در فروردين سال آينده و ثبت‌نام متقاضيان در بهمن 89 خبر داده است؛ ثبت‌نام آزمون دكتراي نيمه‌متمركز از سوم بهمن‌ماه آغاز مي‌شود و تا 10 بهمن‌ماه نيز ادامه دارد و اين آزمون در روز 25 فروردين‌ماه سال 1390 برگزار مي‌شود.

بر اساس اين گزارش، نتايج اوليه آزمون دكتراي نيمه متمركز اواخر ارديبهشت‌ماه 90 به دانشگاه‌ها ارائه مي‌شود و داوطلباني كه مدرك كارشناسي ارشد دارند يا دانشجوي سال آخر مقطع كارشناسي‌ارشد هستند و تا شهريورماه 90 مدرك فارغ‌التحصيلي خود را دريافت مي‌كنند، حق شركت در اين آزمون را خواهند داشت.

مساله بعدي به منابع اين آزمون اختصاص داشت كه اين منابع در رشته‌هاي مختلف نيز از طريق سايت سازمان سنجش اعلام شده است، البته تا هفته گذشته منابع برخي رشته‌ها از جمله رشته مهندسي فناوري اطلاعات همچنان نامشخص بود كه اين مشكل نيز برطرف شده تا متقاضيان، شرايط مناسب‌تري براي تعيين وضيعت خود داشته باشند.

در همين زمينه مواد امتحاني اين رشته‌ها نيز مشخص شده و همراه با برخي جزئيات و توضيحات جديد در سايت سازمان سنجش در دسترس داوطلبان و متقاضيان شركت در آزمون نيمه‌متمركز دكترا قرار گرفته است.

در كنار منابع آزمون، نحوي طراحي سوالات نيز اهميت خاصي دارد چون معمولا داوطلبان نحوي مطالعه و برنامه‌ريزي درسي خود را بر اساس تستي يا تشريحي بودن آزمون‌هاي پيشرو تنظيم مي‌كنند؛ در اين خصوص نيز اعلام شده است كه پاسخ‌هاي كوتاه هم آزمون اضافه شده و تنها سوالات تستي نحواهد بود؛ يعني اين آزمون تركيبي از تستي و پاسخ‌كوتاه خواهد بود و سوالات دروس كمي مانند رياضي، آمار، روش تحقيق، زبان و استعداد تحصيلي به صورت پاسخ‌كوتاه طراحي مي‌شود.

به گزارش فارس، با توجه به اينكه آزمون زبان نيز در مرحله اول اين آزمون گنجانده شده است، سوالات زيادي به اين موضوع اختصاص دارد و برخي از داوطلبان همچنان درباره نحوي برگزاري آزمون زبان ابهاماتي دارند؛ همانطور كه گفته شد آزمون نيمه‌متمركز دكترا طي دو مرحله برگزار مي‌شود، يعني صبح همان روز آزمون زبان و استعدادهاي تحصيلي برگزار خواهد شد و بعدازظهر هم آزمون دروس تخصصي برگزار مي‌شود.

سازمان سنجش هم با صدور اطلاعيه‌اي اعلام كرد كه آزمون زبان انگليسي در سطح آزمون تافل، توليمو، آيلتس و شامل سه بخش دستور زبان، واژگان و درك مطلب است، ضمن اينكه آزمون استعداد تحصيلي كه براي گروه‌هاي آموزشي 9 گانه جداگانه طراحي مي‌شود، شامل بخش‌هاي درك مطلب، كميتي، تحليلي و منطقي، تجسمي (براي رشته‌هاي فني و مهندسي) است.

البته بايد توجه داشت كه برخي از داوطلبان در آزمون‌هاي زبان عمومي دانشگاه‌هاي كشور ثبت‌نام كرده‌ و هزينه‌اي پرداخت كرده‌اند، يعني خود را براي آزمون‌هاي داخلي آماده كرده‌اند.

همچنين برخي از روساي دانشگاه‌ها و بعضي از كارشناسان هم بحث استقلال دانشگاه‌ها را مطرح مي‌كنند و معتقدند كه اين طرح استقلال دانشگاه‌ها را خدشه‌دار كرده است، اما ابراهيم خدايي معاون سازمان سنجش با رد اين شائبه و با تاكيد بر اينكه نمره داوطلب در مرحله اول به صورت مطلق كنار مي‌رود، تصريح كرد: "پذيرش نهايي داوطلب بر اساس نمره دانشگاه و حد نصابي كه خود دانشگاه اعلام كرده است، انجام مي‌شود، يعني دانشگاه در بحث نمره‌دهي در مرحله دوم و حدنصاب اعلام كردن، اختيار تام دارد و پذيرش نهايي هم صرفا بر اساس نمره اعلامي دانشگاه انجام مي‌‌شود. "

اين توضيحات نشان مي‌دهد كه آزمون مرحله اول تاثيري در پذيرش نهايي داوطلب ندارد، يعني اين مرحله تنها يك فيلترينگ ابتدايي است، البته مساله ديگري كه بيشتر از سوي دانشجويان پيگيري مي‌شود اين است كه پيش از اين بعضا برخورد‌هاي سليقه‌اي در آزمون دكترا مانع از قبولي داوطلبان مي‌شد كه اين مشكل در مرحله مصاحبه كه باز هم بر عهده دانشگاه گذاشته شده، وجود خواهد داشت.

معاون سازمان سنجش در توضيح اين مساله هم اظهار داشت كه "داوطلب بعد از موفقيت در آزمون مرحله اول، 10 دانشگاه را انتخاب مي‌كند و بر اساس آن داوطلب به 3 دانشگاه معرفي مي‌شود و دانشگاه‌ها نيز به آن داوطلب نمره مي‌دهند و پذيرش نهايي بر اساس ظرفيت دانشگاه و نوع انتخاب داوطلب انجام خواهد شد. يعني ممكن است كه يك داوطلب در انتخاب اول خود، نمره 60 را كسب كرده باشد ولي با همين نمره در بين ظرفيت 5 نفري آن دانشگاه، نفر چهارم باشد و در آن دانشگاه پذيرفته شود. "

به هر حال كاملا مشهود است كه تا كنون در برخي دانشگاه‌ها، گزينش سليقه‌اي انجام مي‌شد، اما با اجراي اين طرح ضمن حفظ استقلال دانشگاه‌ها، شانس داوطلبين براي قبولي در دانشگاه‌هاي برتر را افزايش يافته و اين برخوردهاي سليقه‌اي نيز بسيار كمتر خواهد شد، يعني پس از انجام كليه مراحل آزمون، نتايج نهايي براساس اولويت انتخاب داوطلب، نمره ارسالي دانشگاه‌ها، ظرفيت‌هاي هر رشته و حد نصاب اعلام شده توسط دانشگاه پذيرنده از طريق سازمان سنجش آموزش كشور اعلام مي‌شود و پذيرش نهايي بر اساس نمره ارسالي دانشگاه‌ها انجام خواهد شد و نمره اوليه داوطلب در پذيرش نهايي تاثير نخواهد داشت.

نكته مهم ديگر اين است كه ممكن است برخي دانشگاه‌ها اساسا در مقابل اين مصوبه مقاومت كرده و خودشان اطلاعيه‌هايي براي برگزاري دوره‌هاي دكترا صادر كنند كه ابوالفضل حسني مديركل دفتر گسترش و برنامه‌ريزي آموزش عالي وزارت علوم اين مساله را مربوط به فراخوان‌هاي قبلي دانسته و با بيان اينكه برخي از دانشگاه‌ها كه آزمون دكتراي سال 89 خود را پيش از اين برگزار نكرده بودند، فراخوان خود را منتشر كرده‌اند، گفت: "در اين زمينه سعي كرديم به شكلي عمل كنيم كه دانشگاه‌هايي كه از گذشته براي آزمون دوره دكتراي خود اقدام كرده بودند، اين فراخوان را منتشر كنند ولي براي دوره‌هاي جديد اجازه اعلام فراخوان نداديم. "

وي با تاكيد بر اينكه پذيرش سال 90 آزمون دكترا بر اساس آئين‌نامه ابلاغ شده و به صورت يكپارچه برگزار مي‌شود، گفت: "البته برخي موارد استثنا هم دارد، مثلا دانشگاه‌هاي وابسته به مراكز نظامي، انتظامي، امنيتي و دانشگاه‌هايي كه منحصراً از طلاب جذب دانشجو دارند، جزو همين استثتاها هستند كه اين موارد قبلاً هم استثنا بوده است. "

البته خدايي معاون اجرايي سازمان سنجش و آموزش كشور نيز در همين خصوص تصريح كرده است كه "براي سال 90 صرفاً پذيرش از طريق همين آئين‌نامه است و هيچ دانشگاهي براي سال 90 فراخوان نداده است. "

به گزارش خبرگزاري فارس آزمون نيمه متمركز دكترا با هدف تحقق عدالت آموزشي و ايجاد فرصت برابر براي متقاضيان ورودي به دوره دكتري، سنجش علمي داوطلبان ورود به دوره دكتري، ايجاد وحدت رويه و هماهنگي دانشگاه با سياست‌هاي وزارت علوم در پذيرش دانشجو، كمك به دانشگاه براي پذيرش دانشجويان مستعد در دوره دكتري، كمك به موسسات و وزارتخانه‌ها جهت ارزشيابي متقاضيان استخدام آنها، كاهش هزينه اجراي آزمون‌‌هاي موازي و جلوگيري از اتلاف منابع و جلوگيري از شركت متعدد داوطلب در آزمون‌هاي مختلف طراحي و اجرا خواهد شد.

در اين آزمون انجام سنجش عملي يا آزمون‌هاي معيار كشوري طي دو نوبت در سال (آذرماه و فروردين ماه) توسط سازمان سنجش صورت مي‌گيرد و ارزشيابي سوابق آموزشي، پژوهشي و فناوري داوطلبان و احتساب نتايج آن براي پذيرش توسط دانشگاه انجام مي‌شود.

در اين روش داوطلبان واجد شرايط چند برابر براساس نسبت 80 درصد آزمون عمومي كه توسط سازمان برگزار مي‌شود و 20 درصد سوابق تحصيلي (معدل) به دانشگاه‌ها معرفي مي‌شوند و دانشگاه‌ها براي كليه افراد معرفي شده نمره‌اي براساس ملاك‌هاي خود (سوابق عملي، آموزشي، پژوهشي، فناوري و ....) تعيين و جهت گزينش نهايي به سازمان ارسال خواهند كرد كه سازمان سنجش نيز براساس نمره ارسالي دانشگاه‌ها و انتخاب داوطلبان گزينش نهايي را انجام و اسامي پذيرفته شدگان را اعلام خواهد كرد.

البته سهميه‌هاي مصوب مراجع قانوني (مجلس شوراي اسلامي و يا شوراي عالي انقلاب فرهنگي و مصوبه كميته مطالعه و برنامه ريزي كنكور در تخصيص ظرفيت براي سهميه فوق‌الذكر) در پذيرش دانشجو براي دوره دكتري رعايت خواهد شد.

[ پنجشنبه 18 آذر1389 ] [ 13 ] [ شفیع بهرامیان ]

برای احترام و حفظ حق و حقوق دانشجویانی که هم اینک در کلاسای کنکور کاردانی به کارشناسی روابط عمومی مشارکت دارند این جزوات تا یک روز مانده به امتحانات یعنی 16 دیماه  بصورت رمزی باقی خواهد ماند.

[ پنجشنبه 18 آذر1389 ] [ 13 ] [ شفیع بهرامیان ]
خبر نویسی ۲
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 18 آذر1389 ] [ 13 ] [ شفیع بهرامیان ]
خبر نویسی
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 18 آذر1389 ] [ 13 ] [ شفیع بهرامیان ]
افکار عمومی ۲
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 18 آذر1389 ] [ 13 ] [ شفیع بهرامیان ]
 بازیچه ای در دست امواج!
*****روزی باد و
                      آن دیگری طوفان
ما را به سان قاصدکی
سرگردان
هر روز
                         از آن سوی به آن سوی
می براند و می میراند!
***
گاه دامان آرام دریا
و گاه سخت صخر ه ای در ساحل
می نوازد و می رنجاند
تن خسته و روان پریشم را
***
نمی دانم موجم
یا بغض فرو خورده در گلو ؟
گربشکنم می گریم
گر نشکنم می میرم
گر بمانم می پوسم
گر بروم می سوزم
***
سکوتم نیستی است 
                          فریادم ویرانی
هر دوبامم یه هواست یه سرنوشت
 بود و نبودم یکی است
بازی است و دیگر هیچ...
.......
  بیهوده خیالی است
در گرداب خود غرقیدن
و امید رهایی با یار فریاد رس؟
وین حکایت سالهاست
ورد زبان این مردم است :
 
" ما زیاران چشم یاری داشتیم"
" خود غلط بود آنچه می پنداشتیم"
 
ما ز یاران چشم یاری داشتیم
[ پنجشنبه 18 آذر1389 ] [ 13 ] [ شفیع بهرامیان ]

به اطلاع دانشجویان  گرامی پودمانی روابط عمومی می رساند جزوه "اصول و مبانی تکنولوژیهای ارتباطاتی و اطلاعاتی" آماده دریافت شد. برای دریافت کافیست بر روی لینک زیر کلیک فرمایید. لطفا قبل از استفاده از جزوه، فونتهای "ب نازنین" و "ب تیتر" را نصب نمایید.

جزوه مبانی و اصول تکنولوژیهای اطلاعاتی و ارتباطاتی

* این جزوه برای آزمون جامع پودمانی روابط عمومی مناسب است.


ادامه مطلب
[ پنجشنبه 18 آذر1389 ] [ 13 ] [ شفیع بهرامیان ]

مدير بلاگفا: 

*200 هزار وبلاگ‌ فارسي تاثيرگذار داريم

*300 هزار وبلاگ طي هفته اخير در بلاگفا فعال بوده‌اند سرويس: نگاهي به وبلاگها 

مدير بلاگفا گفت: حدود دو ميليون وبلاگ فارسي فعال وجود دارد كه حدود 200 هزار مورد آن وبلاگ‌ تاثيرگذار است.

عليرضا شيرازي در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس وبلاگ‌هاي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: در حال حاضر 800 هزار وبلاگ در بلاگفا وجود دارد كه حدود 300 هزار وبلاگ طي يك هفته اخير فعال بوده‌اند.

وي اظهار كرد: تعداد وبلاگ‌هاي ساخته شده با تعداد وبلاگ‌هايي كه محتوا دارد و همچنان فعال است، بسيار متفاوت بوده و وبلاگي كه قدمت بالاتري دارد نقش بيشتري نسبت به وبلاگ‌هاي جديد خواهد داشت چراكه مخاطب و كاربران بيشتري دارد.

شيرازي اظهار كرد: حدود دو ميليون وبلاگ فارسي فعال وجود دارد كه حدود 200 هزار مورد آن وبلاگ‌ تاثيرگذار است.

مدير بلاگفا با بيان اينكه تاكنون چهار ميليون و 500 هزار وبلاگ در سرويس بلاگفا ثبت شده است، گفت:‌ تعداد وبلاگ‌هايي كه در يك سرويس ساخته شده مهم نيست بلكه وبلاگ‌هايي كه فعال هستند و سابقه كار دارند، ارزش دارد.

وي با تاكيد بر اينكه وبلاگ‌هاي غيرفعال مرتب از سرويس بلاگفا حذف مي‌شوند، افزود: در اين سرويس، وبلاگي كه سه سال فعال نباشد، وجود ندارد و مرتبا وبلاگ‌هاي غيرفعال براساس تاريخ ثبت، آخرين مطلب و تعداد مطالب ثبت شده و ... حذف مي‌شوند.

به اعتقاد شيرازي، وبلاگي كه يك سال فعاليتي نداشته باشد، وبلاگ غيرفعال؛ وبلاگي كه طي شش ماه گذشته فعاليت كرده، وبلاگ نيمه فعال و وبلاگي كه طي 90 روز گذشته فعاليت داشته، وبلاگ فعال محسوب مي‌شود.

وي اظهار كرد: هرچه سابقه فعاليت يك سرويس وبلاگ بيشتر مي‌شود، تعداد وبلاگ‌هاي غيرفعال آن نيز بيشتر خواهد شد.

مدير بلاگفا اظهار كرد: مي‌توان گفت سرويس وبلاگي كه بيش از سه سال فعاليت داشته، يك سوم از وبلاگ‌هايش فعال است.

شيرازي با اشاره به اينكه بلاگفا سرويس وبلاگ اول كشور است، گفت: يك ميليون و نيم وبلاگ فعال در اين سرويس وجود دارد كه بر اساس فرمول‌هايمان تاكنون حذف نشده‌اند.

وي بلاگفا، ميهن بلاگ، پرشين بلاگ، وبلاگ اسكاي و پارسي بلاگ را سرويس وبلاگ‌هاي اصلي كشور عنوان و اظهار كرد: حدود 30 سرويس وبلاگ جديد فعال شده كه تعداد كاربران آن بسيار محدود بوده و قابل توجه نيست.

[ چهارشنبه 17 آذر1389 ] [ 0 ] [ شفیع بهرامیان ]
مبانی ارتباطات۲
ادامه مطلب
[ سه شنبه 16 آذر1389 ] [ 7 ] [ شفیع بهرامیان ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

@بدانیم که خودگشودگی جز به مدد خود انتقادی موثر نخواهد بود و این خودشیفتگی بی حد در روابط به خود اغفالی منجر می شود. به هوش باشیم.@
شفیع بهرامیان، متولد شهر "اشنویه "واقع بر کرانه مثلث مرزی ایران،عراق و ترکیه.
اکنون ترم آخر دوره ی دکتــــــــرای تخصصی رشته علوم ارتباطاتم ... .دانش آموخته کارشناسی و ارشد علوم ارتباطات اجتماعی ( 81- 1375 ) از دانشگاه علامه طباطبایی ... ..
همه باورم این است:
جهان امروز متاثر از دو پدیده ای است که تمام جوانب و زوایای حیات بشری ما را تحت تاثیر خود قرار داده ؛تکنولوژی اطلاعات و مقوله ارتباطات، نویدبخش زندگی نوینی بر پایه های تمدن و فرهنگ تاریخی بشر و آغازگر عصر جدیدی است که درآن "انسان دیجیتال" معرف زندگی اجتماعی در این کره خاکی خواهد بود.
آماده نمودن اذهان بشر امروز، بالاخص در کشورهای در حال گذار به توسعه امری در این رابطه لازم اما سخت و دشوار است .
این وبلاگ وظیفه خود می داند در دنیایی که یه عصر "انفجار اطلاعات" ملقب گشته ،در حوزه ارتباطات و روابط عمومی به اندازه وسع خویش ، معرفی دانشها و ابزارهای نوین این رشته(ارتباطات) را مورد اهتمام خود قرار دهد، با این امید که بتواند در راه اعتلای آگاهی و دانستن ،دین خویش را به جامعه مجازی روابط عمومی و ارتباطات اجتماعی ادا نماید.
وب نوشنم سنگ صبوری است برای دل گفته ها و دلنوشت هایم و نه چیزی بیش از آن! همین و بس! یاد گرفته ام که شاد بودن تنها انتقامی است که میتوان از زندگی گرفت.
@ کلام آخر:سختی ها فانی هستند و سرسخت ها باقی، شاد بودن تنها انتقامی است که میتوان از ناملایمات زندگی گرفت...
برچسب‌ها وب
هک (1)
وبر (1)